Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mikołaj też świeci odblaskiem!

Każdy z nas wie, że dzień 6 grudnia nierozerwalnie wiąże się z „Mikołajkami”. To czas wręczania prezentów. W tym roku policjanci z radomszczańskiej komendy wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Radomsku wręczyli drobne upominki wszystkim przedszkolakom z powiatu. Dbając o bezpieczeństwo naszych milusińskich starostwo ufundowało 2 tysiące odblaskowych przywieszek, które trafią do rąk najmłodszych.

Inauguracja działań „Przedszkolaku świeć odblaskiem” w powiecie radomszczańskim nastąpiła 6 grudnia 2021 roku. Ze względu na uwarunkowania techniczne niemożliwe jest dotarcie jednego dnia do wszystkich placówek szkolnych w powiecie. Dlatego policjanci wraz z Wicestarostą powiatu – Panią Małgorzatą Lewandowską jeszcze przez kolejne dni będą odwiedzać milusińskich. Podczas spotkań z dziećmi policjanci przeprowadzili krótkie pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zasadności używania elementów odblaskowych, szczególnie w terenach poza miastem. Ponieważ właśnie tam często brakuje oświetlenia dróg i chodników. Dzięki prawidłowo umieszczonym odblaskom dzieci stają się widoczne, a tym samym kierowca ma czas na wykonanie bezpiecznego manewru. Dzieci obiecały policyjnemu Mikołajowi, że będą nosiły odblaski. A uśmiech na ich buziach był miłym podziękowaniem za mikołajkową przygodę. Dzisiaj odblaski trafiły do najmłodszych ze szkół w Stobiecku Szlacheckim, Radziechowicach Drugich, Woli Blakowej, Lgocie Wielkiej i Brudziacach.

Celem przedsięwzięcia ogólnopolskiego pod nazwą „Świeć przykładem” zainicjowanego przez Policję jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Działania powiatowe "Przedszkolaku świeć odblaskiem" wpisują się w przedmiotową kampanię. Przypominamy, że w okresie jesienno-zimowym pogarszają się warunki atmosferyczne, dzień się staje coraz krótszy, a na źle oświetlonej jezdni, w ciemnej odzieży, niechroniony uczestnik ruchu jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. Korzystanie z elementów odblaskowych zwiększa kilkukrotnie widoczność pieszego czy rowerzysty, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

 

nadkom. Aneta Wlazłowska

 

  • policjanci rozdają odblaski dzieciom
  • policjanci rozdają odblaski dzieciom
  • policjanci rozdają odblaski dzieciom
  • policjanci rozdają odblaski dzieciom
  • policjanci rozdają odblaski dzieciom
  • policjanci rozdają odblaski dzieciom
  • policjanci rozdają odblaski dzieciom
Powrót na górę strony