Ważne informacje - 5 artykułów

Informacje

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas
Urząd Służby Cywilnej
Zgłoś przestępstwo lub wykroczenie ONLINE

 

Najczęściej czytane

 1. Policjant dochodzeniowo – śledczy, kto to taki? Zostań jednym z nas!

  Jak wygląda służba w wydziale dochodzeniowo – śledczym? Jakie są zadania policjantów pracujących w tzw. dochodzeniówce? Kto może zostać policjantem w tej komórce? Co daje największą satysfakcję w tej pracy? Zainteresowanych tym rodzajem służby zapraszamy do krótkiej lektury.

 2. Kolejny wypadek na remontowanej autostradzie A1

  Policjanci przypominają, że nadal trwają prace remontowe na radomszczańskim odcinku autostrady A1. Prosimy o szeroko rozumianą ostrożność oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy też, aby zwracać szczególną uwagę na aktualne oznakowanie poziome i pionowe.

 3. 14 kg tytoniu na własny użytek?

  Policjanci zabezpieczyli u 36-letniego mieszkańca powiatu ponad 14 kilogramów tytoniu oraz 260 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna tłumaczył, że to wszystko na jego własne potrzeby a sprzedaje tylko doraźnie dla poprawy budżetu domowego. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 4. Odbyła się debata pod hasłem “Bezpieczny senior w przestrzeni publicznej”

  19 maja 2022 roku w siedzibie radomszczańskiej spółdzielni mieszkaniowej przy ul. Piastowskiej po raz kolejny seniorzy mieli okazję spotkać się z policjantami z Radomska oraz przedstawicielem władz miasta. Celem wspólnych rozmów było zwiększenie stanu świadomości zagrożeń u osób w starszym wieku i wyrobienie nawyku dbałości o swoje bezpieczeństwo.

 5. Bezpieczne zakupy przedświąteczne - Poradnik FinCERT.pl – Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP oraz Komendy Głównej Policji

  Przed nami kolejne Święta i większa aktywność zakupowa, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie. Coraz częściej kupujemy w Internecie nie tylko zakupy okazjonalne, ale także produkty codziennego użytku. Długa lista zakupów, pośpiech i „gorączka zakupowa” to idealne warunki dla przestępców, którzy wykorzystują naszą nieuwagę i przy użyciu różnych metod będą chcieli wyłudzić od nas pieniądze.

 6. Kupił paliwo do alfy romeo i dwie setki wódki

  Pijany 25- latek przyjechał na stację paliw zatankować auto i "przy okazji" kupił alkohol. Odjeżdżając ze stanowiska uderzył w obudowę zabezpieczającą pompę gazu. Na szczęście, nie doszło do wycieku gazu. Zaniepokojeni świadkowie wezwali policyjny patrol. Zdarzenie to miało miejsce wieczorem 23 kwietnia 2018 roku na jednej ze stacji paliw w Kamieńsku.

 7. Nietrzeźwy 50-latek uderzył w ...radiowóz

  1,5 promila alkoholu w swoim organizmie miał 50-letni kierowca, który spowodował kolizję z policyjnym radiowozem zaparkowanym przed budynkiem komendy. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

 8. Etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty

  22 kwietnia 2022 roku na hali sportowej w Gomunicach odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Po dwuletniej przerwie na skutek ograniczeń pandemicznych dzieci i młodzież znów mogły wziąć w nim udział. Do rywalizacji stanęło 8 szkół podstawowych z powiatu radomszczańskiego, które wystawiły swoich reprezentantów w regulaminowych grupach wiekowych.

 9. Święto Policji w radomszczańkiej komendzie

  23 lipca 2021 roku w auli Komendy Powiatowej Policji w Radomsku odbyły się obchody Święta Policji. Podczas uroczystej zbiórki funkcjonariuszom wręczone zostały awanse na wyższe stopnie policyjne. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym policjantom.

 10. Droga A1 zablokowana przez 12 godzin

  Przez niemal 12 godzin remontowany odcinek drogi A1 od Kamieńska do Radomska był nieprzejezdny po tym, jak na wysokości miejscowości Gomunice przewróciła się ciężarówka. Kierowcy jadący w kierunku Katowic kierowani byli na objazdy. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

Tagi

włamanie kradzież z włamaniem do samochodu recydywa dzielnicowi wypadek śmiertelny pobicie motocyklista nietrzeźwy kierujący poszukiwania nietrzeźwy obywatelskie ujęcie znęcanie nad psem fałszywy alarm bombowy kradzież pojazdu dzielnicowy dachowanie usiłowanie zabójstwa posiadanie broni kradzież sklepowa starsza osoba pijana matka podpalenie kradzież zuchwała policjant uratował papierosy wypadek drogowy uszkodzenie mienia sądowy zakaz śmierte;ny wypadek wypadek praca kolizja policjanci pomogli "Kręci mnie bezpieczeństwo" dzielnicowi pomogli rozpijanie maloletniego ruch drogowy pirat drogowy rozbój kradzież nietrzeźwy kierowca zniszczenie mienia graffiti pomoc narkotyki zaginiony oszustwo marihuana wandale kradzież z włamaniem

Linki

Powrót na górę strony