Komenda Powiatowa Policji w Radomsku

Informacje

Bannery

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas

 

Najczęściej czytane

 1. Za mundurem ...kobiety sznurem

  Blisko co piąty funkcjonariusz Policji w województwie łódzkim to kobieta. W garnizonie służbę pełni 5886 policjantów , 1145 to panie. Wśród nich jest 127 oficerów, 328 aspirantów, 509 podoficerów i 181 posterunkowych. Są wśród nich absolwentki tak nietypowych kierunków studiów jak geologia, muzykologia, teologia, wzornictwo czy zootechnika. Każdy kandydat do służby w Policji musi bez względu na płeć spełnić takie same wymagania.

 2. Zostań jednym z nas

  I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku - mł.insp. Dariusz Szulc zachęcał młodzież z mundurowych klas maturalnych do wstąpienia w szeregi Policji. Spotkanie z uczniami odbyło się 26 lutego 2018 roku w auli komendy.

 3. Lekcja pierwszej pomocy dla najmłodszych

  Udzielanie pierwszej pomocy nie należy do najłatwiejszych zadań ponieważ wiąże się posiadaniem pewnych umiejętności, wiedzy, sprawności fizycznej i odporności psychicznej. Dlatego warto się jej uczyć od najmłodszych lat. Policjanci posiadający odpowiednie kwalifikacje przeprowadzili z młodzieżą ze szkoły podstawowej nr 6 w Radomsku teoretyczne i praktyczne zajęcia w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej.

 4. Akcja "Alkohol i narkotyki"

  Działania pod tą nazwą były prowadzone od wczesnych godzin rannych 8 i 9 marca 2018 roku. Głównym celem akcji jest wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

 5. Ciasteczka z marihuaną

  Radomszczańscy kryminalni 5 marca 2018 roku w jednym z domów w gminie Gidle zatrzymali 25 – letniego mężczyznę, który uprawiał konopie indyjskie.

 6. Dzielnicowy - policjant pierwszego kontaktu

 7. Skutki brawurowej jazdy

  Od początku bieżącego roku na terenie powiatu radomszczańskiego policjanci odnotowali 218 kolizji drogowych i 23 wypadki drogowe. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że jedną z głównych przyczyn w tego typu zdarzeniach jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zdarzenia w ruchu drogowym często są przyczyną uniemożliwiającą płynną jazdę ulicami Radomska. Przypominamy, że każdy z uczestników ruchu drogowego ma wpływ na jego sprawny przebieg.

 8. W trosce o bezpieczeństwo pieszych

  Dzisiaj w godzinach 6.00 – 22.00 Policja prowadzi ogólnopolskie działania pn. „Piesi”. Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też będą nadzorować zachowanie samych pieszych.

 9. Działania pn. PASY

  Dzisiaj, 15 marca br. policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Pasy”. W trakcie kontroli będą zwracać szczególną uwagę czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących.

 10. Policjant pośpieszył z pomocą

  Sierż. sztab. Tomasz Wnuk – policjant Wydziału Ruchu Drogowego w Radomsku, w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który próbował wyrwać 70 – letniej radomszczance jej torebkę.

Tagi

przywłaszczenie praca nietrzeźwy kierujący posiadanie broni rozbój pobicie uszkodzenie mienia kradzież kolizja nietrzeźwy pijana matka kradzież drzewa "Kręci mnie bezpieczeństwo" nietrzeźwy kierowca wypadek

Linki