Komenda Powiatowa Policji w Radomsku

Informacje

Bannery

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas

 

Najczęściej czytane

 1. Dwa puchary dla radomszczańskich policjantów

  9 sierpnia 2018 roku na strzelnicy przy ulicy Piaskowej w Radomsku mundurowi walczyli o tytuł "najlepszego strzelca" w Okręgowych Drużynowych Zawodach Strzeleckich.

 2. Potrącenie pieszego

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do jakiego doszło 4 sierpnia 2018 roku na drodze K1 w miejscowości Brodowe.

 3. Zignorował znaki – wylądował w wykopie

  Kierowca astry na remontowanym odcinku drogi, pomiędzy Kamieńskiem a Kaliskiem nie zauważył znaków informacyjnych oraz kończącej się asfaltowej nawierzchni i wjechał w budowany przepust wodny.

 4. Areszt za handel substancjami psychoaktywnymi

  Policjanci zatrzymali 40- letniego mieszkańca powiatu bełchatowskiego, który najprawdopodobniej odpowie za handel i wprowadzanie do obrotu substancji szkodliwych dla zdrowia oraz za posiadanie środków psychoaktywnych, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Podczas przeszukania zajmowanych przez 40 – latka pomieszczeń kryminalni znaleźli dilerki z substancją o nieustalonym ostatecznie składzie chemicznym. Wstępne badania wykazały, że substancja ta zawiera metamfetaminę.

 5. W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających

  Pogoda sprzyja odpoczynkowi nad wodą. Pomimo licznych apeli o zachowanie rozwagi podczas kąpieli i tak dochodzi do wielu tragedii. W większości przypadków takich zdarzeń można byłoby uniknąć. W 2017 roku utonęło 449 osób, w tym 62 kobiety. Natomiast, od kwietnia 2018 roku do 5 sierpnia 2018 roku utonęło 268 osób.

 6. Stracił przytomność za kierownicą

  Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do jakiego doszło przed południem 30 lipca 2018 roku na ulicy Piłsudskiego w Radomsku.

 7. Tragiczny wypadek w Kobielach Małych

  Lekceważenie lub niestosowanie się do znaków drogowych jest często przyczyną bardzo poważnych zdarzeń w ruchu drogowym. Policjanci przestrzegają przed tzw. "jazdą na pamięć" i proszą o zwracanie uwagi na to co dzieje się na drodze.

 8. Policyjne działania – Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.

 9. Auta kradli w Holandii

  Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn , którym zarzuca się m.in. pomoc w ukrywaniu na swojej posesji kradzionych poza granicami Polski aut. Posesja była tzw. dziuplą samochodową, na której sprawcy demontowali pojazdy na części. Podejrzani zostali już tymczasowo aresztowani.

 10. Wpadł z tytoniem i krajanką

  Policjanci zatrzymali 56 – letniego radomszczanina podejrzanego o popełnienie przestępstwa skarbowego. Mężczyzna przewoził w samochodzie 390 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz krajankę tytoniową. Kolejną partię nielegalnego towaru policjanci ujawnili w miejscu zamieszkania zatrzymanego. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to ponad 17 tysięcy złotych.

Tagi

ruch drogowy usiłowanie zabójstwa kradzież drzewa przywłaszczenie pijana matka wypadek nietrzeźwy kierujący kolizja "Kręci mnie bezpieczeństwo" nietrzeźwy kierowca praca kradzież pojazdu pobicie nietrzeźwy rozbój kradzież wypadek śmiertelny posiadanie broni uszkodzenie mienia

Linki