Ważne informacje - 5 artykułów

Informacje

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas
Urząd Służby Cywilnej

 

Najczęściej czytane

 1. Policjant dochodzeniowo – śledczy, kto to taki? Zostań jednym z nas!

  Jak wygląda służba w wydziale dochodzeniowo – śledczym? Jakie są zadania policjantów pracujących w tzw. dochodzeniówce? Kto może zostać policjantem w tej komórce? Co daje największą satysfakcję w tej pracy? Zainteresowanych tym rodzajem służby zapraszamy do krótkiej lektury.

 2. Obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kierującej

  Właściwą reakcją wykazał się świadek, który w Krzywanicach ujął nietrzeźwego kierowcę podróżującego osobowym fordem i przekazał policji. Obywatelska postawa być może zapobiegła tragedii, ponieważ okazało się, że zatrzymana 46-latka miała blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi jej teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 3. Właścicielu czworonoga, jesteś za niego odpowiedzialny

  Jak bardzo niebezpieczne może być spotkanie z obcym psem, wiedzą dobrze ci, którzy zostali przez zwierzę pogryzieni. Właściciel czworonoga ma ustawowy obowiązek zachować wszelkie środki ostrożności przy jego trzymaniu. W przeciwnym razie grozi mu kara ograniczenia wolności, grzywna albo kara nagany. W sytuacjach poważnych obrażeń może to być nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 4. Najbliższy Doborowy Czwartek już 1 grudnia 2022 roku w radomszczańskiej komendzie policji

  Wszystkich, którzy stoją u progu dorosłości, a tym samym przed wyborem kariery zawodowej, zachęcamy do zgłębienia swojej wiedzy o rekrutacji do policji w najbliższy czwartek 1 grudnia 2022 roku od godziny 12:00 do 15:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku przy ul. Piłsudskiego 56. Wiemy z doświadczenia, że ten dzień pomaga młodzieży w podjęciu decyzji o wyborze życiowej profesji.

 5. Aplikacja mobilna "Moja Komenda"

  Aplikacja mobilna „Moja Komenda” została przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.

 6. 14 kg tytoniu na własny użytek?

  Policjanci zabezpieczyli u 36-letniego mieszkańca powiatu ponad 14 kilogramów tytoniu oraz 260 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna tłumaczył, że to wszystko na jego własne potrzeby a sprzedaje tylko doraźnie dla poprawy budżetu domowego. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 7. XV FINAŁ WOJEWÓDZKI "POLICYJNEJ AKADEMII BEZPIECZEŃSTWA" ROZSTRZYGNIĘTY

  25 listopada 2022 roku w hali sportowej Akademickiego Centrum Sportowo – Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu” przy alei Politechniki 10 odbył się Wojewódzki Finał „Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie”, realizowany w ramach działań profilaktycznych pn. „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Swój udział zaznaczyli również uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomsku jako reprezentanci naszego powiatu podczas tegorocznego finału.

 8. W trosce o bezdomnych radomszczańscy policjanci sprawdzają pustostany

  Z nastaniem niskich temperatur dla wielu bezdomnych to czas realnego zagrożenia życia. Brak reakcji i pomocy może skończyć się tragedią. W trosce o bezpieczeństwo tych osób radomszczańscy policjanci sprawdzają pustostany, altanki na terenie miejskich ogródków działkowych oraz dworzec kolejowy i przystanki autobusowe. O właściwą reakcję w takich sytuacjach apelujemy również do całej społeczności lokalnej.

 9. Śmiertelny wypadek w gminie Gomunice

  Radomszczańscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego do którego doszło 25 listopada 2019 r. w miejscowości Kocierzowy gm. Gomunice. W wypadku śmierć na miejscu poniósł 45-letni mieszkaniec gminy Gomunice.

 10. Aplikacja „Kwarantanna domowa” – Instrukcja obsługi oraz link do pobrania

Tagi

pirat drogowy pobicie papierosy rozbój marihuana zniszczenie mienia wypadek kradzież pojazdu dzielnicowi znęcanie nad psem uprawa konopi dachowanie włamanie wypadek śmiertelny dzielnicowy wandale śmierte;ny wypadek kradzież sklepowa obywatelskie ujęcie nietrzeźwy kierowca zabójstwo kolizja przejazd kolejowy nietrzeźwy kierujący zaginiony pijana matka oszustwo wypadek drogowy "Kręci mnie bezpieczeństwo" kradzież podpalenie recydywa graffiti nietrzeźwy policjant po służbie policjanci pomogli tytoń włamanie do domu ruch drogowy narkotyki usiłowanie zabójstwa pomoc policjant uratował poszukiwania kradzież z włamaniem do samochodu pościg kradzież z włamaniem dzielnicowi pomogli uszkodzenie mienia kradzież zuchwała

Linki

Powrót na górę strony