Ważne informacje - 5 artykułów

Informacje

Bannery

 

Najczęściej czytane

 1. Policjant dochodzeniowo – śledczy, kto to taki? Zostań jednym z nas!

  Jak wygląda służba w wydziale dochodzeniowo – śledczym? Jakie są zadania policjantów pracujących w tzw. dochodzeniówce? Kto może zostać policjantem w tej komórce? Co daje największą satysfakcję w tej pracy? Zainteresowanych tym rodzajem służby zapraszamy do krótkiej lektury.

 2. Kolejny pirat drogowy zatrzymany przez policjantów

  Nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, niestety często zakończonych tragicznie. Radomszczańscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 23-letniemu mężczyźnie, który w terenie zabudowanym jechał o 54km/h za szybko.

 3. Zwycięzcy licytacji WOŚP odwiedzili komendę

  Komenda Powiatowa Policji w Radomsku z wielką radością włączyła się w tegoroczny 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci na szczytny cel przekazali do licytacji voucher na zwiedzanie radomszczańskiej jednostki Policji.

 4. Pijany kierowca stracił samochód

  Radomszczańscy policjanci zatrzymali 27-latka, który kierował autem w stanie nietrzeźwości, a do tego posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zgodnie z nowelizacją przepisów samochód mężczyzny został zabezpieczony.

 5. 14 kg tytoniu na własny użytek?

  Policjanci zabezpieczyli u 36-letniego mieszkańca powiatu ponad 14 kilogramów tytoniu oraz 260 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna tłumaczył, że to wszystko na jego własne potrzeby a sprzedaje tylko doraźnie dla poprawy budżetu domowego. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 6. Święto Policji

  W lipcu 1995 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 24 lipca Świętem Policji. Powiatowe obchody tego święta odbyły się 9 lipca 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

 7. UWAGA! WYPADEK!

  Trzy osoby z poważnymi obrażeniami ciała zostały przewiezione do placówek medycznych. To skutki wypadku drogowego do jakiego doszło 22 marca 2018 roku o godzinie 1.00 w miejscowości Józefów, gmina Kodrąb.

 8. O zasadach wstąpienia do Policji – spotkanie w urzędzie pracy

  Policjanci wspólnie z radomszczańskim urzędem pracy prowadzi cykl spotkań z młodzieżą zainteresowaną służbą w mundurze. Młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek zachęcał do związania swojej przyszłości właśnie z tym zawodem.

 9. Zatrzymani sprawcy pobicia

  Radomszczańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie. Do zdarzenia doszło w miejscowości Pławno gm. Gidle. Obaj usłyszeli już zarzuty, a za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 10. Wybuch gazu, jedna ofiara w szpitalu

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wybuchu gazu nagromadzonego w jednym z pomieszczeń domu mieszkalnego należącego do 69-letniej mieszkanki Przedborza. Kobieta z rozległymi poparzeniami została przetransportowana do szpitala.

Tagi

wypadek rozbój pościg uszkodzenie mienia poliocjanci ratowali włamanie kradzież drzewa policjant po służbie zniszczenie mienia posiadanie broni narkotyki poszukiwania nietrzeźwy uprawa konopi obywatelskie ujęcie rozpijanie maloletniego kradzież z włamaniem dzielnicowy wypadek nad wodą zaginiony kradzież nie zatrzymał się do kontroli oszustwo wypadek drogowy marihuana ruch drogowy nietrzeźwy kierujący dzielnicowi pomoc usiłowanie zabójstwa recydywa kradzież z włamaniem do samochodu pirat drogowy podpalenie papierosy graffiti wypadek śmiertelny zabójstwo dachowanie pijana matka narażenie dziecka nietrzeźwy kierowca kradzież pojazdu pobicie broń bez zezwolenia kolizja kradzież sklepowa przejazd kolejowy tytoń włamanie do domu

Linki

Powrót na górę strony