Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bilans zdarzeń w ruchu drogowym

W ciągu godziny na terenie powiatu radomszczańskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Do pierwszego wypadku doszło w miejscowości Ładzice. 54- letni kierujący fiatem siena najechał na tył pojazdu hyundai, którego 35 – letni kierujący zatrzymał się aby przed skręceniem w lewo ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym w przeciwnym kierunku. Do szpitala zostały przewiezione dwie pasażerki podróżujące fatem. Łącznie w wypadku uczestniczyło pięć osób. Kierowcy byli trzeźwi.

Do najpoważniejszego w skutkach zdarzenia doszło 8 maja 2018 roku, około godziny 15.30 w miejscowości Teodorów Duży. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że 59 – letni pieszy prowadzący rower w nieustalonych okolicznościach wszedł w bok naczepy samochodu ciężarowego, którego kierujący skręcał w prawo. 25 – letni kierujący ciężarówką był trzeźwy, dodatkowo została od niego pobrana krew do badań. Natomiast, pieszy był w stanie po użyciu alkoholu. 59 – latek został przewieziony do radomszczańskiego szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. Wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok dadzą odpowiedź co było bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Radomsku.

Następne zdarzenie miało miejsce na ulicy Piłsudskiego w Radomsku. Tym razem 24- letni motorowerzysta uderzył w bok skręcającej w lewo mazdy. W rozmowie z policjantami motorowerzysta stwierdził, że nie widział włączonego kierunkowskazu. Ponadto, stwierdził że auto jest zaparkowane, dlatego próbował je ominąć. 24 -latek po udzieleniu pomocy medycznej opuścił szpital. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci przypominają, co należy rozumieć pod pojęciem "szczególna ostrożność".

Szczególna ostrożność to ostrożność polegająca na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Szczególna ostrożność obowiązuje np. przy włączaniu się do ruchu, zmianie kierunku jazdy lub zajmowanego pasa, wyprzedzaniu, zbliżaniu się do skrzyżowania, cojaniu pojazdu, jeździe w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, przejeżdżaniu obok autobusu szkolnego, omijaniu oznakowanego pojazdu przeznaczonego konstrukcyjnie do przewozu osób niepełnosprawnych, w czasie wsiadania lub wysiadania osoby niepełnosprawnej. Szczególną ostrożność powinien zachować również pieszy przechodzący przez jezdnię lub torowisko czy kierujący rowerem korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych.

 

Powrót na górę strony