Twój Dzielnicowy

Twój Dzielnicowy

REWIR DZIELNICOWYCH

WYDZIAŁU PREWENCJI

KPP W RADOMSKU

 



Kierownik Rewiru Dzielnicowych KPP Radomsko - st. asp. Magdalena Wilczyńska tel. 723 634 859, 47 84 64 205

Numery telefonów dostępne są w godzinach urzędowania dzielnicowych

 

mł.asp. Magdalena Boruta

sierż. sztab. Marcin Kempa

asp. sztab. Sebastian Justyna

asp. sztab. Konrad Karnicki

asp. sztab.  Artur Żołdak

asp.sztab. Michał Łatacz

asp. Łukasz Mysłek

asp.sztab. Mariusz Chrostowski

asp. sztab. Daniel Dawid

 

 

 

REWIR DZIELNICOWYCH WYDZIAŁU PREWENCJI

 

REJON NUMER 1

mł.asp. Magdalena Boruta

Tel. 516-437-245

dzielnicowy.radomsko1@radomsko.ld.policja.gov.pl

  Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Wykaz ulic w Radomsku obejmujących rejon

Aleje Jana Pawła II; Brzeźnicka numery parzyste 2-10, nieparzyste 1-19; Bugaj; Jachowicza numery nieparzyste; Joselewicza; Kolejowa numery parzyste; Koniarskiego; Kościuszki; Krakowska numery parzyste 2-30; Krótka numery nieparzyste; Łukasińskiego; Metalurgii; Mickiewicza numery parzyste wszystkie, nieparzyste 1-35; Moniuszki; Nadrzeczna; Narutowicza numery nieparzyste 1-29, parzyste 2-28; Niecała; Piłsudskiego numery nieparzyste 1-9, parzyste 2-56; Plac 3-go Maja numery parzyste
i nieparzyste 1-10; Przedborska numery nieparzyste 1-49; Przyszkolna; Pułaskiego; Reymonta numery nieparzyste 1-49, parzyste 58-64A; Staszica; Szkolna; Ściegiennego numery parzyste; Św. Rozalii numery parzyste 2-30A; Targowa numery parzyste i nieparzyste 1-9; Warszyca; Zgoda numery parzyste; Zielona; Żeromskiego; Żwirki i Wigury numery nieparzyste.

Przy ulicy Żeromskiego 30 w Radomsku, znajduje się sklep ogólnospożywczy „Żabka”, który w ofercie handlowej posiada również alkohol. Prawdopodobną przyczyną występowania zagrożeń w tym rejonie, jest gromadzenie się osób, które spożywają alkohol, w związku z czym w okolicach tego obiektu dochodzi do naruszenia przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, jak również przejawów demoralizacji, wobec osób dokonujących zakupów oraz postronnych poruszających się ulicą Żeromskiego i Reymonta. Ponadto, osoby gromadzące się w rejonie sklepu, często dokonują zaśmiecania miejsca publicznego oraz zakłócają porządek publiczny w rejonie skweru Żołnierzy Wyklętych. Skutkiem powyższych zagrożeń jest niskie poczucie bezpieczeństwa lokalnych mieszkańców oraz brak świadomości społeczeństwa w zakresie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi., a także ignorancja społeczeństwa w tym zakresie. We wskazanym rejonie, dochodzi do naruszeń prawa, przez 7 dni w tygodniu, w godzinach otwarcia sklepu „Żabka”, tj. od 06:00 do 23:00. Zagrożenia te zostały zdiagnozowane na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wniosków i spostrzeżeń kierowanych od okolicznych mieszkańców, uzyskane w trakcie służby obchodowej, podczas rozmów z lokalną społecznością.
Oczekiwania mieszkańców dotyczą głównie zaprzestania spożywania alkoholu oraz  wyeliminowanie lub ograniczenie w znacznym stopniu naruszeń ładu i porządku publicznego.

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

- Urząd Miasta w Radomsku – Wydział Bezpieczeństwa i Porządku.;
- Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Radomska;
- Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku;
- Rada Miejska w Radomsku;
- administracja przyległego osiedla oraz współpraca z właścicielem powyższego podmiotu gospodarczego.

 

REJON NUMER 2

sierż. sztab.  Marcin Kempa

Tel. 607-236-306

dzielnicowy.radomsko2@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Wykaz ulic w Radomsku obejmujących rejon:

Asnyka; Batalionów Chłopskich; Bema; Chopina; Danuty Siedzikówny – „Inki”; Dmowskiego; Dolna; Duńska; Falista; Górnickiego; Hubala; Jeżynowa; Kolbego; Kolejowa numery nieparzyste; Kopiec; Krasickiego numery parzyste; Kraszewskiego; Krucza; Ks. Bronisława Predera; Leśmiana; Młodzowska; Mochnackiego; Nałkowskiej; Narodowych Sił Zbrojnych; Narutowicza numery nieparzyste 31-267; Niska; Okulickiego; Orzeszkowej; Pasieczna; Piramowicza; Pogodna; Poprzeczna; Przemysłowa; Radosna; Rataja; Reja; Reymonta numery nieparzyste 51-55; Sierakowskiego numer 23; Skrajna; Stawowa; Sucharskiego; Świętej Rozalii numery nieparzyste wszystkie, numery parzyste 32-46; Tadka Jasińskiego; Traktorowa; Transportowa; Traugutta; Wesoła; Widna; Wincentego Witosa; Wiosenna; Włościańska; Wojska Polskiego; Zgoda numery nieparzyste; Ziołowa; Żwirki i Wigury numery parzyste; Żytnia.

W Radomsku przy ulicy Świętej Rozalii znajduję się podwórko na którym są usytuowane bloki mieszkalne o numerach 1, 1A  i 1B.  Administratorem tych budynków jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Radomsku. Prawdopodobną przyczyną występowania zagrożeń w tym rejonie, jest gromadzenie się osób, w tym najczęściej mieszkańców osiedla, które spożywają alkohol w rejonie bloków oraz w klatkach schodowych, w związku z czym w okolicach tych obiektów dochodzi do naruszenia przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, jak również przejawów demoralizacji wobec innych mieszkańców osiedla  oraz osób postronnych poruszających się ul. Świętej Rozalii. Ponadto osoby gromadzące się w rejonie bloków często dokonują zaśmiecania miejsca publicznego oraz zakłócają porządek publiczny. Skutkiem powyższych zagrożeń jest niskie poczucie bezpieczeństwa lokalnych mieszkańców oraz brak świadomości społeczeństwa w zakresie Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. We wskazanym rejonie, dochodzi do naruszeń prawa, przez 7 dni w tygodniu, najczęściej w godzinach wieczornych.
Zagrożenie te zostały zdiagnozowane na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz winsoków i spostrzeżeń kierowanych od okolicznych mieszkańców, uzyskanych w trakcie służby obchodowej  oraz podczas rozmów i spotkań z lokalną społecznością.
Oczekiwania mieszkańców dotyczą głównie zaprzestania spożywania alkoholu oraz wyeliminowania lub ograniczenia w znacznym stopniu naruszeń ładu i porządku publicznego.

 

      Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

-   Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;
-   Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku;
-    Rada Miejska w Radomsku;
Administracja budynków osiedla.  

 

  

REJON NUMER 3

asp. sztab. Sebastian Justyna

Tel. 516-437-440

dzielnicowy.radomsko3@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Wykaz ulic w Radomsku obejmujących rejon

11 Listopada;Andersa numery parzyste; Bełchatowska; Bł. Karoliny Kózkówny; Broniewskiego; Brzeźnicka numery parzyste 12-468, nieparzyste 183-403; Częstochowska; Dembowskiego; Dzielnicowa; Fredry; Gen. Grota-Roweckiego; Gen. Stanisława Maczka; Gen. Tadeusza Kutrzeby; Geodetów; Gołębia; Gryczana; Heweliusza; Inwestycyjna; Jana III Sobieskiego; Jana Kazimierza; Jana Korczaka; Jana Sadka; Jarosława Iwaszkiewicza; Jarzębinowa; Kamińskiego; Kopernika; Kotarbińskiego; Krasickiego numery nieparzyste; Królowej Bony; Królowej Marysieńki;
Ks. Karola Kościowa; Ks. Kordeckiego; Ks. Skorupki; Ks. Zenobiusz Łabusia; Kukuczki numery nieparzyste 1-32, parzyste 2-20; Kusocińskiego; Łódzka; Makuszyńskiego; Malutka; Matejki; Merloniego; Obrońców Westrplatte; Odległa; Orkana; Orląt Lwowskich; Osiedlowa; Pajdaka; Południowa; Portowa; Północna; Prusa; Przedsiębiorców; Robotnicza; Sadowa; Sierakowskiego numery nieparzyste; Sklepowa; Skłodowskiej; Słowackiego; Stobiecka; Stolarzy; Śniadeckiego; Świętego Rocha; Tatarska; Tuwima; Unii Europejskiej; Warszawska; Wierzyńskiego; Wróblewskiego; Wspólna; Zachodnia; Żołnierzy-Górników.

Przy ulicy Księdza Karola Kościowa 45 w Radomsku, znajduje się sklep ogólnospożywczy „Żabka”, który w ofercie handlowej posiada również alkohol. Prawdopodobną przyczyną występowania zagrożeń w tym rejonie, jest gromadzenie się osób, które spożywają tam alkohol, w związku z czym w okolicach tego obiektu dochodzi do naruszenia przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Może dochodzić również do przejawów demoralizacji małoletnich, uczęszczających do Publicznej Szkoły Podstawowej numer 7 w Radomsku, która to placówka znajduje się po przeciwnej stronie ulicy. Ponadto, osoby gromadzące się w rejonie sklepu, często dokonują zaśmiecania miejsca publicznego oraz zakłócają porządek publiczny. Skutkiem powyższych zagrożeń jest niskie poczucie bezpieczeństwa lokalnych mieszkańców oraz brak świadomości społeczeństwa w zakresie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, a także ignorancja społeczeństwa w tym zakresie. We wskazanym rejonie, dochodzi do naruszeń prawa, przez 7 dni w tygodniu, w godzinach otwarcia sklepu „Żabka”, tj. od 06:00 do 23:00.
Zagrożenia te zostały zdiagnozowane na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wniosków i spostrzeżeń kierowanych od okolicznych mieszkańców, uzyskane w trakcie służby obchodowej, podczas rozmów z lokalną społecznością.
Oczekiwania mieszkańców dotyczą głównie zaprzestania spożywania alkoholu oraz  wyeliminowanie lub ograniczenie w znacznym stopniu naruszeń ładu i porządku publicznego.

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

- Urząd Miasta w Radomsku – Wydział Bezpieczeństwa i Porządku.;
- Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Radomska;
- Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku.

 

REJON NUMER 4

asp. szt. Konrad Karnicki

Tel. 601-826-822

dzielnicowy.radomsko4@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Wykaz ulic obejmujących rejon

Andersa numery nieparzyste; Anny Walentynowicz; Baczyńskiego; Batorego; Bażantów; Bohomolca; Bratkowa; Brzeźnicka numery nieparzyste 21-179; Budowlanych; Chabrowa; Ciepła; Czerwone Maki; Czyżykowa; Dobra; Energetyków; Gliniana; Jałowcowa; Jana Bytnara; Jaśminowa; Kmicica; Kombatancka; Konwaliowa; Kościelna; Krokusowa; Ks. Antoniego Turleja; Księżycowa; Kukuczki numery parzyste od 30, nieparzyste od 27; Lawendowa; Leśna; Łabędzia; Łowiecka; Marii Moczydłowskiej; Mazowiecka; Miła; Młodzieżowa; Niezapominajki; Ogrodowa; Piłsudskiego numery parzyste od 60; Płk. Ryszarda Kuklińskiego; Rotmistrza W.-Pileckiego; Różana; Rumiankowa; Sienkiewicza; Sosnowa; Spółdzielcza; Staffa; Stokrotki; Sucha; Śląska; Wrotki; Wrzosowa; Wymysłowa; Zamkowa; Zielna; Żurawia.

Przy ulicy Batorego 3 w Radomsku, znajduje się przychodnia „Medyk”, w jej  okolicy znajdują się sklepy, gdzie w  ofercie handlowej posiadają  alkohol. Prawdopodobną przyczyną występowania zagrożeń w tym rejonie, jest gromadzenie się osób, które spożywają alkohol, w związku z czym w okolicach tego obiektu dochodzi do naruszenia przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, jak również przejawów demoralizacji, wobec osób dokonujących zakupów oraz postronnych poruszających się ulicą Batorego i Miłą. Ponadto, osoby gromadzące się w rejonie przychodni, często dokonują zaśmiecania miejsca publicznego oraz zakłócają porządek publiczny w rejonie pobliskich blokowisk. Skutkiem powyższych zagrożeń jest niskie poczucie bezpieczeństwa lokalnych mieszkańców oraz brak świadomości społeczeństwa w zakresie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi., a także ignorancja społeczeństwa w tym zakresie. We wskazanym rejonie, dochodzi do naruszeń prawa przez 7 dni w tygodniu w różnych godzinach zarówno w porze dziennej jak i wieczorowo-nocnej.
Zagrożenia te zostały zdiagnozowane na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wniosków i spostrzeżeń kierowanych od okolicznych mieszkańców, uzyskane w trakcie służby obchodowej, podczas rozmów z lokalną społecznością.
Oczekiwania mieszkańców dotyczą głównie zaprzestania spożywania alkoholu oraz  wyeliminowanie lub ograniczenie w znacznym stopniu naruszeń ładu i porządku publicznego.

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

- Urząd Miasta w Radomsku – Wydział Bezpieczeństwa i Porządku.;
- Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Radomska;
- Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku;
- Rada Miejska w Radomsku;
- administracja przyległego osiedla oraz współpraca z właścicielem powyższego podmiotu gospodarczego.

 

REJON NUMER 5

asp. sztab. Artur Żołdak

Tel. 603 - 398 - 413

dzielnicowy.radomsko5@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Wykaz ulic obejmujących rejon

Armii Krajowej; Borówkowa; Fabianiego numery parzyste od 68; Gerwazego; Grzybowa; Harcerska; Jacka Soplicy; Jagiellońska numery nieparzyste 1-51A; Jankiela; Jasna; Kasztelańska; Konopnickiej; Krakowska numery nieparzyste 29-141, parzyste 34-250; Leszka Czarnego numery parzyste 8-24, nieparzyste 15-23; Letnia; Marii Dąbrowskiej; Mokra; Pana Tadeusza; Piastowska numery parzyste; Piękna; Piłsudskiego numery nieparzyste 11-165; Piwna; Podkomorzego; Podleśna; Poziomkowa; Protazego; Równa; Spacerowa; Stara Droga; Szarych Szeregów; Targowa numery parzyste; Telimeny; Torowa; Tysiąclecia numery nieparzyste od 5; Widok; Wojskiego; Wypoczynkowa; Zacisze; Zajazd; Zaścianek.

Przy ulicy Leszka Czarnego 23 w Radomsku, znajduje się sklep ogólnospożywczy „Żabka”, który w ofercie handlowej posiada m.in. alkohol. Przyczyną występowania zagrożeń w tym rejonie, jest spożywanie alkoholu przez osoby  które, naruszają przepisy Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.  Ponadto, osoby gromadzące się w obrębie sklepu, często dokonują zaśmiecania miejsca publicznego oraz zakłócają porządek publiczny. Skutkiem powyższych zachowań jest niskie poczucie bezpieczeństwa lokalnych mieszkańców oraz osób znajdujących się w rejonie sklepu. W niedalekiej odległości od w/w placówki handlowej znajduje się szkoła I Liceum Ogólnokształcące którego uczniowie dokonują często zakupów i są narażeni na występujące tu przejawy demoralizacji. We wskazanym rejonie, dochodzi do naruszeń prawa, przez 7 dni w tygodniu, w godzinach otwarcia sklepu „Żabka”, tj. od 06:00 - 23:00.
Zagrożenia te zostały zdiagnozowane na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wniosków i spostrzeżeń kierowanych od okolicznych mieszkańców, uzyskane w trakcie służby obchodowej, podczas rozmów z lokalną społecznością.
Oczekiwania mieszkańców dotyczą głównie zaprzestania spożywania alkoholu w rejonie sklepu oraz  wyeliminowanie  naruszeń ładu i porządku publicznego.

 

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

- Urząd Miasta w Radomsku – Wydział Bezpieczeństwa i Porządku.;
- Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Radomska;
- Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku;
- Rada Miejska w Radomsku;
- administracja przyległego osiedla oraz współpraca z właścicielem powyższego podmiotu gospodarczego, rozpropagowanie informacji o niniejszych działaniach w gablotach, znajdujących się w pobliskich blokach, na klatkach schodowych.

 

REJON NUMER 6

asp.sztab. Michał Łatacz

Tel. 516-437-377

dzielnicowy.radomsko6@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Wykaz ulic obejmujących rejon

Jagiellońska numery parzyste od 2-62; Jagodowa; Jodłowa; Kazimierza Wielkiego; Krakowska numery nieparzyste od 143; Leśników; Ładna; Modrzewiowa; Owocowa; Partyzancka; Prymasa Wyszyńskiego numery parzyste 92-142; Siemiradzkiego; Starowiejska; Strażacka; Św. Jadwigi Królowej; Zimna.

Przy ulicy Starowiejskiej 11a w Radomsku, znajduje się sklep ogólnospożywczy „Żabka”, który w ofercie handlowej posiada również alkohol. Prawdopodobną przyczyną występowania zagrożeń w tym rejonie, jest gromadzenie się osób, które spożywają alkohol, w związku z czym w okolicach tego obiektu dochodzi do naruszenia przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, jak również przejawów demoralizacji, wobec osób dokonujących zakupów oraz postronnych poruszających się ulicą Starowiejską. Ponadto, osoby gromadzące się w rejonie sklepu, często dokonują zaśmiecania miejsca publicznego oraz zakłócają porządek publiczny. Skutkiem powyższych zagrożeń jest niskie poczucie bezpieczeństwa lokalnych mieszkańców oraz brak świadomości społeczeństwa w zakresie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, a także ignorancja społeczeństwa w tym zakresie. We wskazanym rejonie, dochodzi do naruszeń prawa, przez 7 dni w tygodniu, w godzinach otwarcia sklepu „Żabka”, tj. od 06:00 do 23:00.
Zagrożenia te zostały zdiagnozowane na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wniosków i spostrzeżeń kierowanych od okolicznych mieszkańców, uzyskane w trakcie służby obchodowej, podczas rozmów z lokalną społecznością.
Oczekiwania mieszkańców dotyczą głównie zaprzestania spożywania alkoholu oraz  wyeliminowanie lub ograniczenie w znacznym stopniu naruszeń ładu i porządku publicznego.

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

- Urząd Miasta w Radomsku – Wydział Bezpieczeństwa i Porządku.;
- Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Radomska;
- Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku;
- Rada Miejska w Radomsku;
- Administracja przyległego osiedla oraz współpraca z właścicielem powyższego podmiotu gospodarczego.

 

REJON NUMER 7

asp. Łukasz Mysłek

Tel. 516-437-371

dzielnicowy.radomsko7@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Wykaz ulic obejmujących rejon:

Bolesława Chrobrego; Bolesława Krzywoustego; Brzozowa; Dąbrówki; Fabianiego; Jagiellońska numery nieparzyste 51-77; Krakowska numery nieparzyste 1-27; Leszka Czarnego numery nieparzyste 9-13, parzyste 2-6; Lipowa; Mieszka I; Nowa; Piastowska numery nieparzyste 1-47; Plac 3-go Maja numery nieparzyste i parzyste 11-15; Prymasa Wyszyńskiego numery parzyste 2-88, nieparzyste 1-131; Przedborska numery parzyste 2-62; Pusta; Rolna; Skoczyńskiego; Słoneczna; Słowicza; Sokola; Stodolna numery parzyste 2-108, nieparzyste 1-59; Tysiąclecia nieparzyste 1-5, parzyste 2-8; Wilsona numery parzyste 2-50; Wiśniowa; Władysława Hermana; Władysława Łokietka.

Przy ulicy Prymasa Wyszyńskiego 23 w Radomsku, znajduje się sklep ogólnospożywczy „Żabka”, który w ofercie handlowej posiada również alkohol. Prawdopodobną przyczyną występowania zagrożeń w tym rejonie, jest gromadzenie się osób, które spożywają alkohol, w związku z czym w okolicach tego obiektu dochodzi do naruszenia przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, jak również przejawów demoralizacji, wobec osób dokonujących zakupów oraz postronnych poruszających się ulicą Rolną. Ponadto, osoby gromadzące się w rejonie sklepu, często dokonują zaśmiecania miejsca publicznego oraz zakłócają porządek publiczny. Skutkiem powyższych zagrożeń jest niskie poczucie bezpieczeństwa lokalnych mieszkańców oraz brak świadomości społeczeństwa w zakresie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi., a także ignorancja społeczeństwa w tym zakresie. We wskazanym rejonie, dochodzi do naruszeń prawa, przez 7 dni w tygodniu, w godzinach otwarcia sklepu „Żabka”, tj. od 06:00 do 23:00.
Zagrożenia te zostały zdiagnozowane na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wniosków i spostrzeżeń kierowanych od okolicznych mieszkańców, uzyskane w trakcie służby obchodowej, podczas rozmów z lokalną społecznością.
Oczekiwania mieszkańców dotyczą głównie zaprzestania spożywania alkoholu oraz  wyeliminowanie lub ograniczenie w znacznym stopniu naruszeń ładu i porządku publicznego.

 

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

- Urząd Miasta w Radomsku – Wydział Bezpieczeństwa i Porządku.;
- Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Radomska;
- Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku;
- Rada Miejska w Radomsku;
- Administracja przyległego osiedla oraz współpraca z właścicielem powyższego podmiotu gospodarczego, rozpropagowanie informacji o niniejszych działaniach w gablotach, znajdujących się w pobliskich blokach, na klatkach schodowych.

 

REJON NUMER 8

asp. szt.  Mariusz Chrostowski

Tel. 723-634-671

dzielnicowy.radomsko8@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Wykaz ulic obejmujących rejon

Akacjowa; Architektów; Chłodna; Cicha; Daleka; Gazowa; Gęsia; Graniczna; Grodzka;
I. Paderewskiego; Jachowicza numery parzyste 12-32; Jaworowa; Jerzego Semkowa; Kalinowa; Kasztanowa; Kilińskiego; Klonowa; Kołłątaja; Krańcowa; Krótka numery parzyste 2-18; Krzywa; Księdza Popiełuszki; Kwiatowa; Lazurowa; Łączna; Łąkowa; Malinowa; Mickiewicza numery nieparzyste 39-43; Miłaczki; Miodowa; Narutowicza numery parzyste 30-454; Norwida; Parkowa; Piaskowa; Polskiego Czerwonego Krzyża; Porzeczkowa; Przedborska numery parzyste 64-296, nieparzyste 49A-273; Przybyszewskiego; Prymasa Wyszyńskiego numery nieparzyste 133-199; Pszenna; Rabina Szlono Rabinowicza; Raciborskiego; Sanicka; Sikorskiego; Słonimskiego; Spokojna; Sportowa; Stodolna numery nieparzyste 61-135; Stroma; Ściegiennego numery parzyste 14-44, nieparzyste 1-47; Topolowa; Wąska; Wiejska; Wieniawskiego; Willowa; Wilsona numery nieparzyste 1-91; Wodna; Wschodnia; Zakątna; Źródlana; Żwirowa.

Przy ulicy Przedborskiej 53 w Radomsku, znajduje się sklep ogólnospożywczy „Żabka”, który w ofercie handlowej posiada również alkohol. Prawdopodobną przyczyną występowania zagrożeń w tym rejonie, jest gromadzenie się osób, które spożywają alkohol, w związku z czym w okolicach tego obiektu dochodzi do naruszenia przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, jak również przejawów demoralizacji, wobec osób dokonujących zakupów oraz postronnych poruszających się ulicą Przedborską. Ponadto, osoby gromadzące się w rejonie sklepu, często dokonują zaśmiecania miejsca publicznego oraz zakłócają porządek publiczny. Skutkiem powyższych zagrożeń jest niskie poczucie bezpieczeństwa lokalnych mieszkańców oraz brak świadomości społeczeństwa w zakresie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, a także ignorancja społeczeństwa w tym zakresie. We wskazanym rejonie, dochodzi do naruszeń prawa, przez 7 dni w tygodniu, w godzinach otwarcia sklepu „Żabka”, tj. od 06:00 do 23:00.
Zagrożenia te zostały zdiagnozowane na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wniosków i spostrzeżeń kierowanych od okolicznych mieszkańców, uzyskane w trakcie służby obchodowej, podczas rozmów z lokalną społecznością.
Oczekiwania mieszkańców dotyczą głównie zaprzestania spożywania alkoholu oraz  wyeliminowanie lub ograniczenie w znacznym stopniu naruszeń ładu i porządku publicznego.

 

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

- Urząd Miasta w Radomsku – Wydział Bezpieczeństwa i Porządku.;
- Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Radomska;
- Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku;
- Rada Miejska w Radomsku;
- Administracja przyległego osiedla oraz współpraca z właścicielem powyższego podmiotu gospodarczego, rozpropagowanie informacji o niniejszych działaniach w gablotach, znajdujących się w pobliskich blokach, na klatkach schodowych.

 

REJON NUMER 11

asp. sztab. Daniel Dawid

Tel. 516-437-287

dzielnicowy.radomsko11@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Teren gminy Radomsko oraz część rejonu miasta Radomsko

Wykaz miejscowości na terenie gminy Radomsku obejmujących rejon: Amelin; Bobry; Cerkawizna; Dąbrówka; Dziepółć; Grzebień; Kietlin; Klekotowe; Klekowiec; Lipie; Płoszów; Strzałków; Szczepoicice Prywatne; Szczepocice Rządowe.

W Szczepocicach Rządowych posesja oznaczona numer 19E, znajduje się sklep spożywczo przemysłowy, który w ofercie handlowej posiada również alkohol. Prawdopodobną przyczyną występowania zagrożeń w tym rejonie, jest gromadzenie się osób, które spożywają alkohol, w związku z czym w okolicach tego obiektu dochodzi do naruszenia przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, jak również przejawów demoralizacji, wobec osób dokonujących zakupów oraz postronnych poruszających się drogą w kierunku miejscowości Łęg. Ponadto, osoby gromadzące się w rejonie sklepu, często dokonują zaśmiecania miejsca publicznego oraz zakłócają porządek publiczny. Skutkiem powyższych zagrożeń jest niskie poczucie bezpieczeństwa lokalnych mieszkańców oraz brak świadomości społeczeństwa w zakresie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi., a także ignorancja społeczeństwa w tym zakresie. We wskazanym rejonie, dochodzi do naruszeń prawa, przez 6 dni w tygodniu, w godzinach otwarcia sklepu  tj. od 06:30 do 19:00, oraz w niedzielę w godzinach od 12:00 do 18:00.
Zagrożenia te zostały zdiagnozowane na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wniosków i spostrzeżeń kierowanych od okolicznych mieszkańców, uzyskane w trakcie służby obchodowej, podczas rozmów z lokalną społecznością.
Oczekiwania mieszkańców dotyczą głównie zaprzestania spożywania alkoholu oraz  wyeliminowanie lub ograniczenie w znacznym stopniu naruszeń ładu i porządku publicznego.

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

- Urząd Gminy w Radomsku;
- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku.

 

Komisariat Policji w Kamieńsku

 

Rejon numer 12

mł.asp. Sławomir Grabowski

Tel. 516-437-477

dzielnicowy.kamiensk2@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Rejon obejmuje miasto Kamieńsk, zgodnie z granicą administracyjną tej miejscowości.

W Kamieńsku przy ulicy Sportowej, znajduje się Zespół Szkolno-Przedszkolny Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. W obrębie szkoły pomiędzy ulicą Sportową, a ulicą Jagiellońską umiejscowiono kompleks boisk sportowych oraz plac zabaw. Na obiektach sportowych gromadzi się młodzież, która  w godzinach popołudniowo-wieczorowych zakłóca spokój, porządek publiczny oraz spoczynek nocny okolicznych mieszkańców, a także używa słów nieprzyzwoitych. W rejonie obiektów dochodzi do naruszeń przepisów Ustawy o wychowaniu w treściwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi jak również może dochodzić do przejawów demoralizacji. Ponadto osoby gromadzące się na obiektach oraz w obrębie kompleksu boisk dokonują zaśmiecania. Zagrożenia zostały zdiagnozowane na podstawie rejestru interwencji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz podczas rozmów z lokalną społecznością.

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

-  Urząd Miejski w Kamieńsku;
-  Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II;
 - Mieszkańcy i lokalna społeczność.

 

Rejon numer 13

st.asp. Jarosław Gąsiorek

Tel. 516-437-496

dzielnicowy.kamiensk1@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Rejon obejmuje gminę Kamieńsk, zgodnie z granicą administracyjną, z wyłączeniem miasta Kamieńsk.

W miejscowości Gorzędów przy ulicy Mickiewicza 1 oraz ulicy  Ks. Kanonika Mariana Kasprzyka znajduje się plac zabaw oraz boisko „Orlik”. Na terenie placu zabaw i boiska w godzinach popołudniowych oraz wieczorowo - nocnych gromadzi się młodzież i osoby dorosłe. W rejonie wskazanym dochodzi do naruszeń porządku prawnego w następujących kategoriach:
•    spożywanie alkoholu w miejscu publicznym
•    zakłócenia spokoju i porządku publicznego, spoczynku nocnego
•    publiczne dopuszczanie się do nieobyczajnego wybryku
•    używania słów wulgarnych
•    zaśmiecanie miejsca publicznego

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

- Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;
- Sołtys miejscowości Gorzędów;
- Społeczność lokalna.

 

Rejon numer 14

mł. asp. Sylwia Korzela

Tel. 516-437-469

dzielnicowy.kamiensk3@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Rejon obejmuje gminę Gomunice, zgodnie z granicą administracyjną.

W związku z działaniami priorytetowymi w rejonie służbowym dzielnicowego gm. Gomunice przy wykorzystaniu urządzeń analitycznych zawartych w systemach informacyjnych Policji dokonano analizy zdarzeń, zgłoszeń  oraz informacji dotyczących zagrożenia stanu bezpieczeństwa na podległym terenie. W wyniku analizy ustalono że w miejscowości Gomunice  ul. Krasińskiego znajduje się parking przyległy do bloków, sklep spożywczy Lewiatan ulicy Krasińskiego 33 oraz bankomat w Banku Spółdzielczym ESBANK Gomunice ulicy Krasińskiego 37. W rejonie tym gromadzi się duża ilość osób przemieszczających się  w godzinach popołudniowych z uwagi na sklep spożywczy, a w rejonie sklepu i parkingu gromadzą się osoby dorosłe oraz młodzież. W rejonie wskazanym dochodzi do naruszeń porządku prawnego w następujących kategoriach:
•    spożywanie alkoholu w miejscu publicznym,
•    zakłócenia spokoju, porządku publicznego, spoczynku nocnego,
•    publiczne dopuszczanie się do nieobyczajnego wybryku,
•    używania słów wulgarnych,
•    zanieczyszczania miejsc dostępnych dla publiczności,
•    spożywanie alkoholu na przystanku autobusowym usytuowanym w rejonie sklepu,
•    nietrzeźwi kierujący pojazdami,
•    nietrzeźwi kierujący rowerzyści.
•    nieprawidłowe pakowanie
Ponadto gromadząca się młodzież zachowuje się głośno i swoim zachowaniem zakłóca ciszę nocną mieszkańcom bloków i domów sąsiadujących ze sklepem.
Zagrożenia te zostały zdiagnozowane na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wniosków i spostrzeżeń kierowanych od okolicznych mieszkańców, uzyskane w trakcie służby obchodowej, podczas rozmów z lokalną społecznością.
Oczekiwania mieszkańców dotyczą głównie zaprzestania spożywania alkoholu oraz  wyeliminowanie lub ograniczenie w znacznym stopniu naruszeń ładu i porządku publicznego.

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego: ---

- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gomunicach;
- Współpraca z właścicielami powyższych podmiotów gospodarczych.

      

Posterunek Policji w Lgocie Wielkiej

 

Rejon numer 15

asp. sztab. Wojciech Wawrzyniak

Tel. 516-437-546

dzielnicowy.lgotawielka3@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Rejon obejmuje gminę Dobryszyce.

W miejscowości Blok Dobryszyce w bezpośredniej odległości ulicy Kwiatowej i ulicy Kolejowej, gminy Dobryszyce znajduje się ogólne dostępny kompleks leśny należący do Lasów Państwowych. W/w miejsce nie jest oświetlone i nie jest ogrodzone oraz nie jest objęte zapisem monitoringu. W/w teren jest dostępny dla wszystkich osób chcących skorzystać z w/w miejsca, jednakże nie zawsze zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
W toku pełnionych służb na terenie gminy Dobryszyce otrzymano m. in. od społeczności lokalnej oraz poprzez Aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa informacje, że w opisanym miejscu w szczególności w godzinach popołudniowych i wieczornych od poniedziałku do niedzieli dochodzi do gromadzenia się osób spożywających alkohol oraz używających słowa wulgarne. W/w koliduje z przepisami prawa co dla pobliskich mieszkańców jest uciążliwe, a następnie odstrasza z korzystania  opisanego miejsca.    

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

–    Administrator obiektu – Lasy Państwowe - (Nadleśnictwo Radomsko);
–    ZPI KP Kamieńsk;
–    Społeczność lokalna znajdująca się nieopodal opisanego miejsca;
–    Kontynuacja współpracy z  Sołtysem Bloku Dobryszyce.

 

Rejon numer 16

asp.sztab. Kamil Kucner

Tel. 516-437-531

dzielnicowy.lgotawielka2@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Rejon obejmuje gminę Lgota Wielka.

W msc. Brudzice zdiagnozowano zagrożenie związane z bezpańskimi psami oraz niezachowaniem ostrożności przy trzymaniu psów. W w/w rejonie występuje zjawisko gromadzenia się psów bezpańskich, porzuconych lub opuszczających posesje z uwagi na to psy stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym a także agresywnie zachowują się względem pieszych i rowerzystów, przy czym psy te z reguły nie posiadają obowiązkowych szczepień przeciwko chorobom zakaźnym.

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

–    Urząd Gminy Lgota Wielka;
–    lekarz weterynarii;
–    Społeczność lokalna.

 

Rejon numer 17

st.asp. Robert Smutek

Tel. 516-437-553

dzielnicowy.lgotawielka1@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Rejon obejmuje gminę Ładzice.

W miejscowości Wierzbica, gminy Ładzice zaistniało zagrożenie związane z bezpańskimi psami oraz niezachowaniem ostrożności przy trzymaniu zwierząt - psów art. 77 kw.
W związku z powyższym poprzez m. in., przeanalizowanie zgłoszeń z drugiego półrocza 2024 roku, od mieszkańców wskazanej miejscowości, w w/w rejonie występuje zjawisko gromadzenia się bezpańskich psów oraz opuszczających posesje za co odpowiada właściciel zwierzęcia. Z uwagi na to, iż psy stwarzają zagrożenie m in., w ruchu drogowym a także agresywnie zachowują się względem pieszych oraz rowerzystów, podjęto działania wyeliminowania opisanego zagrożenia, które kolidują z przepisami prawa, a dla pobliskich mieszkańców jest uciążliwe.    

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

- Urząd Gminy w Ładzicach;
- Sołtys msc. Wierzbica;
- społeczność lokalna.
 

Komisariat Policji w Przedborzu

 

Rejon numer 18

sierż. sztab. Marcin Zieliński

Tel. 516 437 577

dzielnicowy.przedborz1@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Wykaz ulic obejmujących rejon miejscowości Przedbórz: Browarna, Brzozowa, Cegielniana, Cmentarna, Częstochowska, Kanałowa, Kazimierza Wielkiego, Kielecka, Klonowa, Konecka, Korycińska, Kościelna, Krakowska, Krzywa, Kwiatowa, Leśna, Lipowa, Majowa, Majowa Góra, Mariana Wnuka, Marii Konopnickiej, Młynarska, Mostowa, Pocztowa, Podzamcze, Poprzeczna, Prześniaczki, Rzemieślnicza, Słoneczna, Spacerowa, Sportowa, Spółdzielcza, Stara, Stefana Żeromskiego, Stodolniana, Stroma, Sukiennicza, Szczęśliwa, Szkolna, Turystyczna, Warszawska, Wierzbowska, Wodna, Zachodnia, Żarnowska.

W centrum miejscowości Przedbórz przy ulicy Krakowskiej oraz przy ulicy Trytwa zlokalizowane są parki usytuowane nad rzeką Pilicą. W parkach, przy znajdujących się tam ławkach oraz altanie w szczególności w godzinach popołudniowych i wieczorowo nocnych gromadzą się osoby w tym również młodzież i niepełnoletni. Osoby te często spożywają alkohol naruszając przepisy Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, zakłócają spokój i porządek publiczny oraz zaśmiecają miejsce publiczne. Dochodzi również do przejawów demoralizacji.

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

- Urząd Miejski w Przedborzu,
- Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przedborzu,
- Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przedborzu,
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu,
- Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu.

 

Rejon numer 19

asp. sztab. Andrzej Wróbel

Tel. 516-437-580

dzielnicowy.przedborz3@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.


Miejscowości w gminie Masłowice: Bartodzieje, Borki, Chełmo, Granice, Huta Przerębska, Kalinki, Kawęczyn, Koconia, Kolonia Przerąb, Korytno, Kraszewice, Krery, Łączkowice, Masłowice, Ochotnik, Przerąb, Strzelce Małe, Tworowice, Wola Przerębska.
Miejscowości w gminie Przedbórz: Budy Nosalewickie, Bysiów, Faliszew, Gaj Zuzowski, Grobla, Józefów Stary, Ludwików, Nosalewice, Reczków Stary, Taras, Wygwizdów, Zuzowy.

Na terenie Gminie Masłowice odnotowano zgłoszenia mieszkańców o przypadkach  dokonania oszustwa lub jej próby w szczególności na osobach starszych. Przestępcy chcąc wykorzystać ufność i uczciwość chcą wyłudzić dane osobowe i dokonać kradzieży pieniędzy. W tym celu najczęściej nawiązują kontakt z potencjalną ofiarą dzwoniąc do nich, wysyłając specjalnie spreparowane e-maile lub wiadomości na portalach społecznościowych. Naciągacze starają się pozyskać zaufanie, omamić wizją nagrody lub przestraszyć przyszłą ofiarę. Wywołują silne emocje, które ułatwiają im manipulowanie ludźmi. Prowadzone działania w ramach planu priorytetowego w okresie od 01.07.2024 roku do 31.12.2024 roku przyczyniły się do tego, że we wskazanym okresie zmniejszyła się ilość zgłaszanych przypadków oszustw szczególnie wśród osób starszych. Mając na uwadze, iż przedmiotowe zagrożenie nie zostało całkowicie wyeliminowane należy wskazać, iż działania w tym zakresie należy kontynuować.
Informacje uzyskane w trakcie służb obchodowych poprzez rozmowy z sołtysami i lokalną społecznością oraz analizie przeprowadzonych interwencji policji.  

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

- Urząd Gminy w Masłowicach;
- Współpraca z sołtysami;
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej;
- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Masłowicach.

 

Rejon numer 20

sierż. sztab. Marcin Bernacki

Tel. 516-437-623

dzielnicowy.przedborz2@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Ulice w miejscowości Wielgomłyny: Częstochowska, Krzętowska, Ogrodowa, Polna, Przedborska, Radomszczańska, Rynek, Zagórska.

Ulice w miejscowości Krzętów: Dolna, Górna, Krzętowska, Leśna, Rolna, Stodolna, 1000- lecia.

Miejscowości: Anielin, Błonie, Bogusławów, Borecznica, Borowiec, Dębowiec, Goszczowa, Grabowie, Karczów, Kruszyna, Kubiki, Maksymów, Myśliwczów Kolonia, Myśliwczów, Niedpośpielin, Niwa Goszczowska, Niwa Zagórska, Odrowąż, Perzyny, Popielarnia, Pratkowice, Rogi, Rudka, Sokola Góra, Sroków, Trzebce, Wola Kuźniewska, Wola Życińska, Wólka Bankowa, Wólka Włóściańska, Zagórze, Zawodzie, Zalesie, Zacisze, Chałupy, Brzostek, Borowa, Góry Mokre, Jabłonna, Kajetanów, Mojżeszów, Piskorzeniec, Policzko, Wierzchlas, Wymysłów, Stara Wieś, Żeleźnica.

W miejscowości Zagórze 24 znajduje się plac, w obrębie którego zlokalizowany jest sklep wielobranżowy „Kopczyk”, przy którym najczęściej w godzinach popołudniowych dochodzi do spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem spożywania i związanym z tym zaśmiecaniem miejsca publicznego. Osoby spożywające alkohol często udają się na pobliski plac zabaw dla dzieci, gdzie dopuszczają się demoralizacji wobec nieletnich, nieobyczajnych wybryków, zaśmiecają miejsce dostępne dla publiczności a także używają słów nieprzyzwoitych co jest uciążliwe dla mieszkających w pobliżu osób.
Nad wskazanym miejscem jest zapotrzebowanie na wzmocnienie nadzoru w związku ze zgłoszeniami okolicznych mieszkańców.
Informacje uzyskano w trakcie służb obchodowych poprzez rozmowy z lokalną społecznością, sołtysami oraz analizie przeprowadzonych interwencji Policji. 

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

- Urząd Gminy w Wielgomłynach;
- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;
- Współpraca z sołtysami.

 

Posterunek Policji w Kobielach Wielkich

 

Rejon numer 21

mł.asp. Aleksandra Maj

Tel. 532-694-530

dzielnicowy.kobielewielkie1@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Ulice w miejscowości Kobiele Wielkie: Dolna, Partyzancka, Polna, Powstańców Wielkopolskich, Reymonta, Szkolna, Strażacka, Turystyczna, Zachodnia.

Miejscowości: Babczów, Biestrzyków Mały, Biestrzyków Wielki, Brzezinki, Bukienka, Cadów, Cadówek, Celina, Cieszątki, Dudki, Gorgoń, Hucisko Małokobielskie, Hucisko Przybyszowskie, Huta Drewniana, Huta Drewniana – Kolonia, Jachimowizna, Jagodnik, Jasień, Kajetanówka, Kamionka, Karsy, Katarzynów, Kobiele Małe, Kobiele Małe – Kolonia, Łazy, Łowicz, Nadrożne, Nowy Widok, Olszynki, Orzechów, Orzechówek, Podświerk, Posadówka, Przyborów, Przybyszów, Przydatki Przybyszowskie, Rozpęd, Stary Widok, Świerczyny, Tomaszów, Ujazdówek, Wola Rożkowa, Wrony, Wymysłów, Zrąbiec.

W miejscowości Kobiele Wielkie za budynkiem Urzędy Gminy Kobiele Wielkie znajduje się Park, w którym może dochodzić do naruszeń ładu i porządku, spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem czy też zanieczyszczania miejsca publicznego bądź demoralizacji. W miejscowości Wola Rożkowa znajduję się przystanek, w obrębie, którego  może dochodzić do zachowań niepożądanych wśród dzieci i młodzieży m.in. spożywania alkoholu przez młodzież i palenia tytoniu, zaśmiecania w/w miejsca, zakłócania ładu i porządku publicznego itp. Ponadto na ul. Reymonta w Kobielach Wielkich znajdują się Pizzeria Piwnica, gdzie w godzinach wieczornych na zewnątrz lokalu może dochodzić do zakłóceń ładu i porządku publicznego oraz dewastacji mienia.

 

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

-  Społeczność lokalna;
-  Urząd Gminy w Kobielach Wielkich;
-  Grono pedagogiczne i dyrekcja szkół;
-  Gminny Ośrodek Kultury w Kobielach Wielkich.

 

Rejon numer 22

mł. asp. Jarosław Plaskacz

Tel. 516-437-624

dzielnicowy.kobielewielkie2@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Ulice w miejscowości Kodrąb: Armii Ludowej, Armii Krajowej, Górna, 22 Lipca, J.Klekowskiej, Krótka Kwiatowa, Nowa, Leśna, Łąkowa, Słoneczna, Spółdzielcza, XXX – lecia, Sadowa, Witosa, Parkowa, Piotrkowska, Reymonta, Źródlana, Zachodnia.

Miejscowości: Zapolice, Młyńczysko, Wola Malowana, Feliksów, Smotryszów, Stefania, Teodorów Duży, Teodorów Mały, Bugaj Zakrzewski, Bugaj Dmeniński, Antopol, Konradów, Dmenin, Dmienin- Władysławów, Dmenin – Józefka, Przydatki Dmienińskie, Florentynów, Łagiewniki, Widawka, Gosławice, Kuchary, Zabłocie, Zalesie, Frachowiec, Zakrzew – Czekaj, Zakrzew, Żencin, Zalesie, Lipowczyce, Rzejowice, Kolonia Rzejowice, Gembartówka, Barwinek, Józefów, Kuźnica, Antoniów, Klizin, Klizin – Chaba, Klizin - Brzezinki, Klizin – Kopaliny.

W miejscowości Rzejowice znajduje się sklep spożywczy „Kopczyk”. W rejonie sklepu dochodzić może spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem oraz zanieczyszczania miejsca publicznego. W miejscowości Lipowczyce znajduje się sklep spożywczy „Kopczyk” i przystanek autobusowy. W rejonie sklepu i przystanku dochodzić może spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem oraz zanieczyszczania miejsca publicznego. Szkoły podstawowe w miejscowościach Kodrąb oraz Rzejowice - „hejt w socjal mediach” , stosowanie używek w postaci e-papierosów i innych. Placówka „Kamil II” w Kodrębie, zachowania patologiczne wśród wychowanków placówki

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

- społeczność lokalna,
- Urząd Gminy w Kodrębie,
- grono pedagogiczne i dyrekcja szkół,
- kadra Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „KAMIL II”
- Gminny Ośrodek Kultury w Kodrębie

 

Posterunek Policji w Żytnie

 

Rejon numer 23

asp. sztab. Radosław Starostecki

Tel. 516-437-686

dzielnicowy.zytno1@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Rejon obejmuje teren gminy Żytno.

W miejscowości Borzykowa ulica Szkolna 12 znajduje się Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II, a bezpośrednio przy niej hala sportowa i boisko szkolne połączone z ogólno dostępnym placem zabaw. Zarządcą wyżej wymienione obiektu jest Urząd Gminy w Żytnie.  Osobą odpowiedzialną za funkcjonowanie oraz obsługę boiska oraz placu zabaw jest Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzykowej. Obiekt jest ogrodzony jednak dostępny dla wszystkich osób zarówno dorosłych jak i młodzieży. Ponadto obiekt przeznaczony jest  do korzystania przez uczniów szkoły w godzinach pracy placówki. Rejon powyższego miejsca jest objęty systemem kamer monitoringu. Często w godzinach popołudniowych oraz wieczornych dochodzi do gromadzenia się tam osób spożywających alkohol, a także do zaśmiecania oraz zakłócania ładu i porządku publicznego co uciążliwe jest dla pobliskich mieszkańców czy też osób korzystających z placu zabaw oraz boiska.

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

- Urząd Gminy w Żytnie;
- Dyrekcja PSP w Borzykowej;
- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żytnie.

 

Rejon numer 24

asp. Krzysztof Kowalski

Tel. 516-437-750

dzielnicowy.zytno2@radomsko.ld.policja.gov.pl

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.01.2025 roku do 30.06.2025 roku.

Rejon obejmuje teren gminy Gidle

W miejscowości Gidle na  ulicy Reymonta 1 znajduje się sklep spożywczy „Lewiatan”, który jest usytuowany w centralnym punkcie tej miejscowości. Sklep ten posiada parking, na którym gromadzi się młodzież oraz inne osoby mogące nadużywać alkoholu. Ponadto sklep ten usytuowany jest naprzeciwko sklepu „Żabka”. W związku z powyższym może tam także dochodzić do zakłócania spokoju i porządku publicznego. 

 

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego:

- Urząd Gminy w Gidlach;
- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;

 

        

Całodobowo zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonów:

Komenda Powiatowa Policji w Radomsku

ulica Piłsudskiego 56

97-500 Radomsko

tel: 47 8464 211

telefon alarmowy  112

Powrót na górę strony