Ważne informacje - 5 artykułów

Informacje

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas
Urząd Służby Cywilnej

 

Najczęściej czytane

 1. Policjant dochodzeniowo – śledczy, kto to taki? Zostań jednym z nas!

  Jak wygląda służba w wydziale dochodzeniowo – śledczym? Jakie są zadania policjantów pracujących w tzw. dochodzeniówce? Kto może zostać policjantem w tej komórce? Co daje największą satysfakcję w tej pracy? Zainteresowanych tym rodzajem służby zapraszamy do krótkiej lektury.

 2. Obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kierującej

  Właściwą reakcją wykazał się świadek, który w Krzywanicach ujął nietrzeźwego kierowcę podróżującego osobowym fordem i przekazał policji. Obywatelska postawa być może zapobiegła tragedii, ponieważ okazało się, że zatrzymana 46-latka miała blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi jej teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 3. Właścicielu czworonoga, jesteś za niego odpowiedzialny

  Jak bardzo niebezpieczne może być spotkanie z obcym psem, wiedzą dobrze ci, którzy zostali przez zwierzę pogryzieni. Właściciel czworonoga ma ustawowy obowiązek zachować wszelkie środki ostrożności przy jego trzymaniu. W przeciwnym razie grozi mu kara ograniczenia wolności, grzywna albo kara nagany. W sytuacjach poważnych obrażeń może to być nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 4. W trosce o bezdomnych radomszczańscy policjanci sprawdzają pustostany

  Z nastaniem niskich temperatur dla wielu bezdomnych to czas realnego zagrożenia życia. Brak reakcji i pomocy może skończyć się tragedią. W trosce o bezpieczeństwo tych osób radomszczańscy policjanci sprawdzają pustostany, altanki na terenie miejskich ogródków działkowych oraz dworzec kolejowy i przystanki autobusowe. O właściwą reakcję w takich sytuacjach apelujemy również do całej społeczności lokalnej.

 5. 104 lata polskiej państwowości – uroczyste obchody w Radomsku

  W 2022 roku obchodzimy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W listopadzie 1918 roku, po 123 latach zaborczej niewoli, nasze państwo znów pojawiło się na mapie politycznej Europy. Dzień 11 listopada upamiętnia przekazanie władzy wojskowej marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i do dziś uroczyście obchodzimy go w całej Polsce.

 6. 14 kg tytoniu na własny użytek?

  Policjanci zabezpieczyli u 36-letniego mieszkańca powiatu ponad 14 kilogramów tytoniu oraz 260 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna tłumaczył, że to wszystko na jego własne potrzeby a sprzedaje tylko doraźnie dla poprawy budżetu domowego. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 7. Święto Policji

  W lipcu 1995 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 24 lipca Świętem Policji. Powiatowe obchody tego święta odbyły się 9 lipca 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

 8. Aplikacja mobilna "Moja Komenda"

  Aplikacja mobilna „Moja Komenda” została przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.

 9. Aplikacja „Kwarantanna domowa” – Instrukcja obsługi oraz link do pobrania

 10. Dzielnicowi uratowali mężczyznę na torach

  Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku udaremnili samobójstwo 37-letniego radomszczanina. Mężczyzna był w złym stanie psychicznym i poszedł na tory, gdzie chciał zakończyć życie. Sprawność działania policjantów pozwoliła na szczęśliwe zakończenie tej sytuacji. Kolejny raz mundurowi udowodnili, że ich priorytetem jest niesienie pomocy.

Tagi

poszukiwania nietrzeźwy kierujący pobicie włamanie kradzież znęcanie nad psem wypadek dzielnicowi graffiti wypadek drogowy pirat drogowy nietrzeźwy kierowca kradzież z włamaniem policjanci pomogli kradzież z włamaniem do samochodu uszkodzenie mienia policjant uratował papierosy śmierte;ny wypadek dzielnicowy przejazd kolejowy "Kręci mnie bezpieczeństwo" pijana matka usiłowanie zabójstwa nietrzeźwy rozbój podpalenie marihuana kradzież zuchwała kradzież sklepowa pościg kolizja uprawa konopi recydywa tytoń ruch drogowy włamanie do domu narkotyki dzielnicowi pomogli dachowanie kradzież pojazdu obywatelskie ujęcie pomoc zabójstwo zaginiony oszustwo wandale policjant po służbie wypadek śmiertelny zniszczenie mienia

Linki

Powrót na górę strony