Ważne informacje - 5 artykułów

Informacje

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas
Urząd Służby Cywilnej
Zgłoś przestępstwo lub wykroczenie ONLINE

 

Najczęściej czytane

 1. Fatalny skok do wody

  Lato daje niezliczone możliwości zabaw i wypoczynku na świeżym powietrzu. Ważne, aby nie stracić przy tym zdrowego rozsądku. Jak niebezpieczny może być brak wyobraźni, przekonał się 19-letni mężczyzna, który swą kąpiel urozmaicił skokiem do rzeki "na główkę". Młodzieniec doznał urazu kręgosłupa i stracił władzę w kończynach.

 2. Policjant dochodzeniowo – śledczy, kto to taki? Zostań jednym z nas!

  Jak wygląda służba w wydziale dochodzeniowo – śledczym? Jakie są zadania policjantów pracujących w tzw. dochodzeniówce? Kto może zostać policjantem w tej komórce? Co daje największą satysfakcję w tej pracy? Zainteresowanych tym rodzajem służby zapraszamy do krótkiej lektury.

 3. Pies uwięziony w rozgrzanym samochodzie

  Od lat nagłaśniany jest problem pozostawiania dzieci oraz zwierząt w nagrzanym samochodzie. Pomimo tego, doświadczenie pokazuje, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i zagrożenia, jakie niesie ze sobą przebywanie w takiej pułapce. 27 czerwca 2022 roku w godzinach popołudniowych, na parkingu przy ul. Sierakowskiego w Radomsku kolejny właściciel czworonoga wykazał się brakiem wyobraźni i skrajną nieodpowiedzialnością.

 4. Kolejny wypadek na remontowanej autostradzie A1

  Policjanci przypominają, że nadal trwają prace remontowe na radomszczańskim odcinku autostrady A1. Prosimy o szeroko rozumianą ostrożność oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy też, aby zwracać szczególną uwagę na aktualne oznakowanie poziome i pionowe.

 5. Pijana matka sprawowała opiekę nad trójką dzieci

  Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się 27-letnia mieszkanka powiatu radomszczańskiego, która mając w organizmie 2 promile alkoholu opiekowała się swoimi dziećmi. Dziękujemy osobom, które dostrzegły nieprawidłowości w funkcjonowaniu tej rodziny i w trosce o dzieci powiadomiły policję.

 6. Śmiertelny wypadek w gminie Gomunice

  Radomszczańscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego do którego doszło 25 listopada 2019 r. w miejscowości Kocierzowy gm. Gomunice. W wypadku śmierć na miejscu poniósł 45-letni mieszkaniec gminy Gomunice.

 7. Nietrzeźwy zakończył jazdę na ogrodzeniu posesji

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 20 czerwca 2022 roku, około godziny 13:00 w miejscowości Amelin, położonej w gminie Radomsko. Tam kierujący na tzw. podwójnym gazie stracił panowanie nad oplem corsą, zjechał na przeciwną stronę drogi, a następnie uderzył w ogrodzenie jednej z posesji.

 8. Policyjne działania – „PRĘDKOŚĆ”

  Dzisiaj Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż głównym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 9. Nie ustajemy w walce o życie Rafała Dzwonnika

  27 maja 2021 roku aspirant sztabowy Rafał Dzwonnik odwiedził pabianicką komendę. Policjant mimo ciężkiej choroby, nie zapomina o miejscu, któremu poświęcił swoje zawodowe życie. Funkcjonariusz podziękował za pomoc i przekazał pozdrowienia wszystkim osobom, którym jego los nie jest obojętny.

 10. Policjanci odzyskali przywłaszczony telefon

  7 czerwca 2022 roku radomszczańscy policjanci odzyskali telefon marki Samsung, który właścicielka zagubiła podczas przejażdżki rowerem. Dzięki staraniom i trafnym ustaleniom mundurowych okazało się, że znalazła go mieszkanka Radomska. Kobieta postanowiła podarować znaleziony sprzęt swojemu wnukowi. Czyżby pomyślała: "Znalezione, nie kradzione"?

Tagi

dzielnicowi narkotyki pomoc wypadek śmiertelny dzielnicowi pomogli kradzież śmierte;ny wypadek wypadek drogowy obywatelskie ujęcie wypadek podpalenie uszkodzenie mienia kradzież zuchwała włamanie pobicie poszukiwania papierosy fałszywy alarm bombowy dachowanie policjanci pomogli nietrzeźwy nietrzeźwy kierujący posiadanie broni znęcanie nad psem oszustwo sądowy zakaz dzielnicowy marihuana kradzież z włamaniem ruch drogowy kradzież pojazdu "Kręci mnie bezpieczeństwo" wandale rozpijanie maloletniego policjant uratował usiłowanie zabójstwa wypadek nad wodą starsza osoba zniszczenie mienia kradzież z włamaniem do samochodu kradzież sklepowa nietrzeźwy kierowca zaginiony rozbój praca pijana matka recydywa motocyklista pirat drogowy graffiti

Linki

Powrót na górę strony