Ważne informacje - 5 artykułów

Informacje

Bannery

 

Najczęściej czytane

 1. Policjant dochodzeniowo – śledczy, kto to taki? Zostań jednym z nas!

  Jak wygląda służba w wydziale dochodzeniowo – śledczym? Jakie są zadania policjantów pracujących w tzw. dochodzeniówce? Kto może zostać policjantem w tej komórce? Co daje największą satysfakcję w tej pracy? Zainteresowanych tym rodzajem służby zapraszamy do krótkiej lektury.

 2. PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „PRĘDKOŚĆ”

  17 maja 2024 roku policjanci radomszczańskiej drogówki podczas działań krajowych "Prędkość" egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń w tym zakresie. Aż 104 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, a jednemu z kierujących zatrzymano prawo jazdy.

 3. KOMUNIKAT DLA INTERESANTÓW ZGŁASZAJĄCYCH SIĘ W SPRAWACH SKARG I WNIOSKÓW/ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

  W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywołanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zaleca się ograniczenie osobistych wizyt w Komendzie Powiatowa Policji w Radomsku, związanych ze składaniem skarg i wniosków. Powyższe dotyczy także przyjęć interesantów przez Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku (lub jego Zastępców) realizowanych w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godz. 15.00 -17.00.

 4. Zabezpiecz swój dom

  Zazwyczaj w domu lub mieszkaniu gromadzimy i przechowujemy wartościowe przedmioty. Niewątpliwie, stanowi to łakomy kąsek dla złodzieja. W ostatnim czasie na terenie powiatu radomszczańskiego doszło do kilku włamań, w których ukradzione zostały pieniądze, biżuteria oraz inne kosztowności. Poprzez właściwe zabezpieczenie domu czy mieszkania można ograniczyć ryzyko włamania.

 5. 14 kg tytoniu na własny użytek?

  Policjanci zabezpieczyli u 36-letniego mieszkańca powiatu ponad 14 kilogramów tytoniu oraz 260 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna tłumaczył, że to wszystko na jego własne potrzeby a sprzedaje tylko doraźnie dla poprawy budżetu domowego. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 6. Śmiertelne potrącenie rowerzysty

  Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 14 maja 2020 r. w gm. Lgota Wielka. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł jadący rowerem 66-letni mieszkaniec gminy Lgota Wielka.

 7. Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

  Dzisiaj na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Inicjatywa w założeniu ma promować bezpieczne zasady korzystania z sieci i przestrzegać i przypominać internautom o czyhających na nich zagrożeniach.

 8. Kolejny pirat drogowy zatrzymany przez policjantów

  Nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, niestety często zakończonych tragicznie. Radomszczańscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu mężczyźnie, który w terenie zabudowanym jechał o 70 km/h za szybko.

 9. Podinsp. Jarosław Knapik został powołany na Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku

  23 lutego 2022 roku odbyła się uroczystość wprowadzenia podinsp. Jarosława Knapika na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku. Ceremonia odbyła się z udziałem I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Tomasza Olczyka oraz zaproszonych gości. Komendant powiatowy podczas uroczystości przywitał się ze sztandarem komendy oraz złożył meldunek o objęciu stanowiska.

 10. "Zmieścimy się wszyscy"

  Radomszczańscy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Mundurowi wspólnie z motocyklistami przypominali kierowcom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Tagi

oszustwo narkotyki poszukiwania obywatelskie ujęcie pomoc papierosy zniszczenie mienia poliocjanci ratowali kradzież pojazdu marihuana wypadek śmiertelny wypadek kradzież z włamaniem narażenie dziecka pobicie posiadanie broni nietrzeźwy kierujący włamanie uprawa konopi zabójstwo rozpijanie maloletniego dzielnicowi kradzież sklepowa pirat drogowy kradzież z włamaniem do samochodu rozbój dachowanie przejazd kolejowy kradzież drzewa zaginiony pijana matka nietrzeźwy kierowca tytoń usiłowanie zabójstwa podpalenie nie zatrzymał się do kontroli graffiti broń bez zezwolenia wypadek drogowy kolizja policjant po służbie kradzież nietrzeźwy włamanie do domu pościg ruch drogowy dzielnicowy wypadek nad wodą uszkodzenie mienia recydywa

Linki

Powrót na górę strony