Ważne informacje - 5 artykułów

Informacje

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas
Urząd Służby Cywilnej

 

Najczęściej czytane

 1. Policjant dochodzeniowo – śledczy, kto to taki? Zostań jednym z nas!

  Jak wygląda służba w wydziale dochodzeniowo – śledczym? Jakie są zadania policjantów pracujących w tzw. dochodzeniówce? Kto może zostać policjantem w tej komórce? Co daje największą satysfakcję w tej pracy? Zainteresowanych tym rodzajem służby zapraszamy do krótkiej lektury.

 2. Śmiertelny wypadek w Woźnikach

  Policjanci z Radomska pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Woźniki. W wyniku zdarzenia zginął 66-letni mężczyzna.

 3. "Z sercem dla Amelki" – challenge podjęty

  Radomszczańscy policjanci przyłączyli się do akcji pomocy dla Amelki, która zmaga się z guzem mózgu. Walka jest zacięta, a każda złotówka będzie zwiększeniem szansy na leczenie dziewczynki. Wyzwanie w tej walce podjęli też mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

 4. Groźny wypadek w Szpinalowie. Kierowco, zachowaj szczególną ostrożność!

  11 marca 2023 roku na drogach powiatu radomszczańskiego okazał się być niestety tragiczny. Po porannym tragicznym zdarzeniu w gminie Dobryszyce wieczorem w gminie sąsiadującej doszło do kolejnego groźnego wypadku, gdzie dwie osoby zostały poważnie ranne. Policjanci wciąż apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

 5. Kryminalni z Przedborza odzyskali skradziony ciągnik rolniczy z przyczepą

  W nocy z 20 na 21 lutego 2023 roku z terenu ogrodzonej posesji w Niedośpielinie, w gminie Wielgomłyny został skradziony ciągnik rolniczy ursus C-360 wraz z przyczepą. Wartość powstałych strat wyniosła ponad 26 000 złotych. Dzięki dobremu rozpoznaniu i znajomości swojego terenu kryminalni z Komisariatu Policji w Przedborzu ustalili i zatrzymali sprawcę. Za kradzież cudzej rzeczy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 6. 14 kg tytoniu na własny użytek?

  Policjanci zabezpieczyli u 36-letniego mieszkańca powiatu ponad 14 kilogramów tytoniu oraz 260 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna tłumaczył, że to wszystko na jego własne potrzeby a sprzedaje tylko doraźnie dla poprawy budżetu domowego. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 7. Z profilaktyką u przedszkolaków

  Powoli zbliża się do nas wiosna, a słońce zachęca do wyjścia z domu. Zarówno maluchy jak i starsze dzieci rozpoczną zabawy na świeżym powietrzu. Warto zadbać o zasób ich wiedzy na temat różnych zagrożeń, jakie mogą napotkać w miejscu zamieszkania, na drodze czy placu zabaw.

 8. Śmiertelny wypadek w powiecie radomszczańskim

  Radomszczańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego w miejscowości Dobryszyce. 73-letni kierowca volkswagena golfa wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu cuprą formentor. W wyniku zderzenia pojazdów 73-latek poniósł śmierć na miejscu.

 9. NA DRODZE-PATRZ I SŁUCHAJ

  Na Drodze – Patrz i Słuchaj, to kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej, skierowanej zarówno do kierujących pojazdami jak i do pieszych, która będzie prowadzona w okresie od 1 marca do 31 marca 2023 r. Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów, koncentracja, obserwacja drogi, nawiązanie wzrokowego kontaktu pieszy-kierujący oraz wzajemny szacunek i życzliwość – to czynniki, które mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego

 10. Lekcja o bezpieczeństwie w internecie z radomszczańską policją

  Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu odbył się 7 lutego, ale obchody z tej okazji są zaplanowane do końca marca. W ramach tej ważnej inicjatywy 20 marca 2023 roku radomszczańscy policjanci wzięli udział w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.

Tagi

pobicie kradzież posiadanie broni wypadek śmiertelny sądowy zakaz znęcanie nad psem usiłowanie zabójstwa śmierte;ny wypadek pomoc starsza osoba pijana matka dzielnicowi podpalenie wypadek zniszczenie mienia narkotyki obywatelskie ujęcie graffiti rozpijanie maloletniego wandale ruch drogowy kradzież sklepowa policjant uratował kradzież pojazdu nietrzeźwy kierowca papierosy kradzież z włamaniem poszukiwania fałszywy alarm bombowy zabójstwo recydywa przejazd kolejowy tytoń wypadek drogowy uprawa konopi oszustwo wypadek nad wodą marihuana zaginiony nietrzeźwy pościg pirat drogowy kolizja dzielnicowy włamanie uszkodzenie mienia nietrzeźwy kierujący rozbój policjant po służbie dachowanie

Linki

Powrót na górę strony