Ważne informacje - 5 artykułów

Informacje

Bannery

 

Najczęściej czytane

 1. Policjant dochodzeniowo – śledczy, kto to taki? Zostań jednym z nas!

  Jak wygląda służba w wydziale dochodzeniowo – śledczym? Jakie są zadania policjantów pracujących w tzw. dochodzeniówce? Kto może zostać policjantem w tej komórce? Co daje największą satysfakcję w tej pracy? Zainteresowanych tym rodzajem służby zapraszamy do krótkiej lektury.

 2. Kierowco, odśnieżaj auto!

  Policjanci przypominają o obowiązku odśnieżania samochodu przed rozpoczęciem jazdy. Zimą, dość często spotykamy na drodze kierowców jadących na tzw. „czołgistę”. Kierowcy, którym zabrakło czasu na zrzucenie warstwy śniegu czy zeskrobanie lodu z pojazdu zazwyczaj obserwują pole jazdy przez wydrapaną szczelinę. Takim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg.

 3. „Mikołajkowo – Odblaskowo” z policją

  Z okazji Mikołajek i w ramach akcji „Świeć przykładem”, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku rozdawali drobne upominki w postaci elementów odblaskowych. Ta akcja była okazją, by przypomnieć pieszym i rowerzystom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, ponieważ okres jesienno-zimowy to czas, w którym częściej niż zwykle dochodzi do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 4. DEKLAROWAŁ SAMOBÓJSTWO - BYŁ POSZUKIWANY

  Radomszczańscy policjanci zatrzymali 27-latka, który był poszukiwany przez sąd. Mężczyzna sam zadzwonił na numer alarmowy twierdząc, że zamierza popełnić samobójstwo.

 5. Motocyklista poszkodowany w wypadku

  Do groźnego wypadku z udziałem motocyklisty doszło DK-42 w miejscowości Bugaj Zakrzewski położonej w gminie Kodrąb. Zderzyły się tam harley davidson z volkswagenem golfem. Poszkodowany został kierujący motocyklem 65-latek, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

 6. Tragiczny wypadek na A1

  Policjanci z Radomska pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 24 lutego 2023 roku o godzinie 3:00, na 384 kilometrze A1 w rejonie Dobryszyc. Śmierć poniósł kierowca samochodu ciężarowego.

 7. Śmiertelny wypadek w gminie Gomunice

  Radomszczańscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego do którego doszło 25 listopada 2019 r. w miejscowości Kocierzowy gm. Gomunice. W wypadku śmierć na miejscu poniósł 45-letni mieszkaniec gminy Gomunice.

 8. Tragiczny wypadek na DK 91 w Bobrach

  Radomszczańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Bobry. Na skutek czołowego zderzenia citroena jumpera z fiatem uno, śmierć poniosły cztery osoby.

 9. Trudne warunki na drogach - apelujemy o ostrożność

  Niekorzystne warunki atmosferyczne spowodowały, że na drogach pojawił się lód, śnieg i pośniegowe błoto. Wobec tak trudnych warunków drogowych apelujemy o ostrożną jazdę. Zwracamy się również do pieszych, aby pamiętali o noszeniu elementów odblaskowych.

 10. 14 kg tytoniu na własny użytek?

  Policjanci zabezpieczyli u 36-letniego mieszkańca powiatu ponad 14 kilogramów tytoniu oraz 260 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna tłumaczył, że to wszystko na jego własne potrzeby a sprzedaje tylko doraźnie dla poprawy budżetu domowego. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tagi

broń bez zezwolenia rozbój uszkodzenie mienia wypadek nad wodą zabójstwo kradzież z włamaniem do samochodu nietrzeźwy kierowca kolizja policjant po służbie narkotyki kradzież sklepowa tytoń rozpijanie maloletniego wypadek zaginiony dachowanie narażenie dziecka wypadek śmiertelny oszustwo pościg recydywa kradzież pirat drogowy wypadek drogowy papierosy nietrzeźwy posiadanie broni pijana matka podpalenie kradzież z włamaniem włamanie do domu dzielnicowi przejazd kolejowy nie zatrzymał się do kontroli poszukiwania dzielnicowy ruch drogowy włamanie poliocjanci ratowali obywatelskie ujęcie pobicie nietrzeźwy kierujący uprawa konopi graffiti zniszczenie mienia usiłowanie zabójstwa marihuana pomoc kradzież drzewa kradzież pojazdu

Linki

Powrót na górę strony