Deklaracja dostępności
Komenda Powiatowa Policji w Radomsku zapewnia dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.
Data publikacji strony internetowej: 2016-05-17
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2016-05-17
Data ostatniego przeglądu: 2024-03-31
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Na stronie opublikowano dokumenty, które:
- pochodzą z różnych źródeł,
- są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co wpłynęło na ostateczny kształt, w tym treść dokumentu,
- zostały opublikowane zgodnie z zasadami, które obowiązywały w innej instytucji,
- nie można zmienić ich struktury,
- zostały opublikowane, zanim ustawa o dostępności cyfrowej weszła w życie.
Nie wszystkie zdjęcia i grafiki mają prawidłowe opisy alternatywne, a tabele odpowiednio oznaczone nagłówki i tytuły. Ze względu na ograniczenia systemowe serwisu nie wszystkie elementy treści zostały oznaczone znacznikiem lang. Nie wszystkie filmy, które zamieszczamy w naszym serwisie, mają napisy rozszerzone i audiodeskrypcję. Na stronie internetowej znajdują się filmy, do których nie dodano napisów z uwagi na fakt, że zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej. Ze względu na ograniczenia techniczne aplikacje typu "wirtualny spacer" oraz system oceny treści nie są dostępne. Mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności.
Oświadczenie sporządzono w dniu 2020-09-21 na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą do kontaktu jest mł. insp. Małgorzata Ratajczyk w KWP w Łodzi, adres poczty elektronicznej prawaczlowieka@ld.policja.gov.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 47 841 27 75.
- W KPP w Radomsku osobą do kontaktu jest oficer prasowy KPP w Radomsku asp. Dariusz Kaczmarek, adres poczty elektronicznej rzecznik@radomsko.ld.policja.gov.pl . Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 47 84 64 243, 532 852 668.Dodatkowo można również kontaktować się z sekretariatem komendanta, telefon 47 8464 212 adres poczty elektronicznej komendant@radomsko.ld.policja.gov.pl.
- Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
- Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
- Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Wejście główne do budynku znajduje się przy ulicy Piłsudskiego i jest to jedyne wejście przeznaczone dla interesantów. Budynek posiada podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nad wejściem do budynku nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Budynek posiada trzy kondygnacje dostępne dla interesantów: parter, I piętro i II piętro. Na każdej kondygnacji znajduje się korytarz, który jest bezkolizyjny, nie posiada progów, ma czytelny i intuicyjny układ. Przy schodach wewnętrznych brak jest platform oraz pochylni. W budynku znajduję się toaleta dla osób niepełnosprawnych na parterze. Budynek nie jest wyposażony w windę, co skutkuje brakiem możliwości wejścia na wyższe kondygnacje osób z niepełnosprawnościami. Na chwilę obecną na parterze budynku nie ma odpowiedniego pokoju, w którym można przyjmować osoby z niepełnosprawnością. W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, pętli indukcyjnych, oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Na chwilę obecną w budynku nie ma informacji głosowych. Przed budynkiem znajduje się oznakowane jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Osoby głuchonieme i słabosłyszące mogą kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Radomsku osobiście, zgłaszając się w siedzibie jednostki przy ulicy Piłsudskiego 56 w Radomsku w godzinach od 7.30 do 15.30 oraz za pośrednictwem:
- telefonu z pomocą osoby przybranej 112,
- poczty elektronicznej: komendant@radomsko.ld.policja.gov.pl,
- w sytuacjach nagłych wysyłając sms na numer 532 852 668.
Więcej informacji dotyczących kontaktu z Policją można znaleźć pod adresem Policja e-usługi.
Zgodnie z obowiązującą od dnia 1 kwietnia 2012 roku ustawą o języku migowym i innych środkach komunikowania się osoba uprawniona może skorzystać z pomocy osoby przybranej czyli osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumienia się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwianiu spraw w organach administracji publicznej. Ponadto w sprawach skomplikowanych lub w sytuacji braku możliwości skorzystania z pomocy osoby przybranej, osoba uprawniona może skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika, powoływanego przez KPP w Radomsku na tę okoliczność. Tłumacz języka migowego jest dostępny zgodnie z przepisami ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się. Aby dowiedzieć się jak skorzystać z bezpłatnej usługi tłumacza języka migowego przejdź do działu „Język migowy” na stronie BIP KGP.
Osoba, która zamierza skorzystać z usługi tłumacza, powinna zgłosić ten fakt w komendzie ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się - PJM, SJM, SKOGN na co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą, z wyłączeniem sytuacji nagłych.
Zgłoszenie potrzeby skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego PJM, SJM, SKOGN.
Usługa tłumacza jest bezpłatna dla osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych - Dz. U z 2011 roku, Numer 127, poz. 721 z późn. zm.
Połączenie z Policją z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online jest także możliwe poprzez połączenie wideo przez Internet z dowolnego urządzenia i miejsca. Wymagane jest zainstalowanie komunikatora Jabber. Więcej informacji o tym jak skorzystać z połączenia video dostępne są na stronie Rozmowa video z Policjantem.
Pliki do pobrania
-
Raport dostępności za 2020
107.38 KBRaport dostępności za 2020