Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rażąco przekroczył prędkość – stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące

Nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, niestety często zakończonych tragicznie. Radomszczańscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 44-letniemu mężczyźnie, który w obszarze zabudowanym jechał o 73 km/h za szybko.

Mundurowi dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości pojazdów oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.
6 czerwca 2024 roku policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości w Strzelcach Małych w gminie Masłowice. Po godzinie 17:00 zatrzymali kierowcę skody, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez obszar zabudowany, jechał z prędkością 123 km/h. Kierowca, którym okazał się 44-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Teraz przez kolejne trzy miesiące nie będzie mógł kierować samochodem.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników ruchu drogowego.

młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek

 

  • Kontrolowany pojazd.
Powrót na górę strony