Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

X Wielki Finał akcji „Mistrz Kierownicy”

Konkurs "Mistrz Kierownicy" jest dedykowany uczniom szkół średnich, zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Radomsku we współpracy z jedną z radomszczańskich szkół jazdy i lokalnymi przedsiębiorstwami. Celem akcji jest zwiększenie wiedzy i praktyki młodych kierowców.

3 czerwca 2024 roku na miejskim palcu targowym w Radomsku odbył się finał akcji profilaktycznej „Mistrz Kierownicy”. Konkurs poprzedzony był licznymi spotkaniami funkcjonariuszy z uczniami 7 szkół średnich działającymi na terenie powiatu. W prelekcjach udział brali również pracownicy szkoły jazdy. Tematem przewodnim zorganizowanych spotkań z młodzieżą było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz odpowiedzialność młodych kierowców. Uczniowie szkół mieli okazję dowiedzieć się jakie są konsekwencję brawurowej jazdy, kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz zagrożeniu karą za wybrane wykroczenia. Policjanci poprzez przekazaną wiedzę, chcieli uzmysłowić młodzieży, że każdy z nich ponosi odpowiedzialność za swoje zachowanie. Mistrzowska jazda to przede wszystkim bezpieczna, zgodna z przepisami, kulturalna, pokazująca szacunek dla innych uczestników ruchu drogowego. Każda ze szkół wytypowała do udziału w konkursie 4 osoby. W pierwszej kolejności zawodnicy musieli się zmierzyć z testem wielokrotnego wyboru. Następnie uczestnicy posiadający prawo jazdy pokonywali wcześniej przygotowany tor. Z kolei uczniowie nie mających uprawnień do kierowania zmierzyli się z torem przeszkód w alkogoglach i narkogoglach. Podczas konkurencji mierzony był czas. W kategorii osób bez prawa jazdy 3 miejsce zajęła  Karolina Krupa ( Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku), 2 miejsce przypadło Dominikowi Szymczykowi (Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku), wygrał Jakub Banasik ( Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu). 3 miejsce w kategorii osób walczących o Puchar „Mistrza Kierownicy” posiadające prawo jazdy kat B zajął Kacper Bus (Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku), 2 miejsce przypadło Marcelina Robak (Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku), wygrał Bartłomiej Daros (Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku). Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i lokalnym przedsiębiorcom.

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej akcji, ponieważ są to działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa nas wszystkich. Pamiętajmy, że najczęstszą przyczyną wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków jazdy i nieustąpienie pierwszeństwa. Wbrew temu, co większość z nas zakłada, najwięcej wypadków drogowych ma miejsce w miesiącach letnich, na prostych odcinkach drogi, przy dobrych warunkach atmosferycznych. Niestety najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków charakteryzują się młodzi kierowcy do 24 roku życia. Wiedząc jak ważna jest profilaktyka i ciągła edukacja kierowców, zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji.

młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek

  • Uczestnik finału oraz instruktor jazdy.
  • X Wielki Finał akcji „Mistrz Kierownicy”.
  • X Wielki Finał akcji „Mistrz Kierownicy”.
  • X Wielki Finał akcji „Mistrz Kierownicy”.
  • X Wielki Finał akcji „Mistrz Kierownicy”.
  • X Wielki Finał akcji „Mistrz Kierownicy”.
Powrót na górę strony