Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pirat drogowy zatrzymany przez policjantów

Nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, niestety często zakończonych tragicznie. Radomszczańscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu mężczyźnie, który w terenie zabudowanym jechał o 70 km/h za szybko.

Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie koncentrują się między innymi na kontrolowaniu prędkości pojazdów oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

9 maja 2024 roku policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości na ulicy Sikorskiego w Radomsku. Po godzinie 19:00 zatrzymali kierowcę volkswagena, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez obszar zabudowany, jechał z prędkością 120 km/h. Kierowca, którym okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktów karnych. Teraz przez kolejne trzy miesiące nie będzie mógł kierować samochodem.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach. Respektujmy bezwzględnie obowiązujące przepisy, bo to od nas zależy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.  

młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek

 

  • Pomiar prędkości zatrzymanego pojazdu.
Powrót na górę strony