Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Minęła patrol i gwałtownie przyspieszyła

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się podróż 38-letniej kierującej bmw, która po tym jak minęła patrol policji kontrolujący prędkość, gwałtownie przyspieszyła. Nie spodziewała się, że funkcjonariusze zmierzą prędkość, z jaką się oddalała.

Patrol ruchu drogowego prowadząc kontrole prędkości w miejscowości Amelin zwrócił uwagę na pojazd bmw. Kierowca auta, przejechał obok policjantów zgodnie z obowiązującymi przepisami, po minięciu funkcjonariuszy drogówki agresywnie przyspieszył. Przeprowadzony pomiar prędkości oddalającego się pojazdu wykazał, że kierowca w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkość do 50 km/h, jechał, aż 117 km/h.
Funkcjonariusze dogonili kierowcę. Kontrola dla 38-letniej mieszkanki gminy Kleszczów zakończyła się mandatem w wysokości 2000 złotych i przypisaniem 14 punktów karnych. Kobieta straciła również swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.
Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

mł. asp. Dariusz Kaczmarek

Powrót na górę strony