Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przypominają – "Na drodze – patrz i słuchaj"

Kończy się marzec, ale w dalszym ciągu trwa ogólnopolska kampania pn. "Na drodze – patrz i słuchaj", której założenia są aktualne przez cały rok. Nie wszyscy jednak o tym pamiętają i wciąż dochodzi do zdarzeń z udziałem nieuważnych i nieodpowiedzialnych kierowców.

27 marca 2023 roku, tuż po 16:00 na ulicy Brzeźnickiej w Radomsku doszło do kolizji, której przyczyną było niezachowanie bepiecznej odległości oraz niedostateczna obserwacja tego, co dzieje się na drodze. Kierowca forda b-maxa zatrzymał się przed przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszym, którzy przechodzili przez drogę. Niestety jadący tuż za nim kierujący bmw nie zdążył bezpiecznie zahamować i doszło do zderzenia pojazdów. Szczęściem był fakt, że żaden pieszy nie został poszkodowany. Kierowcy byli trzeźwi i im również nic się nie stało. 49 – letniemu mieszkańcowi gminy Ładzice policjanci wypisali 1020 złotych mandatu karnego.

Apelujemy o rozważną jazdę. Pamiętajmy, że podczas jazdy patrzymy na drogę a nie w telefon, słuchamy tego, co się dzieje w ruchu ulicznym a nie głośnej muzyki. Na kanwie wielu zdarzeń należy stwierdzić, że uczestnicy niestety zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie przyjmują do siebie przesłania żadnych akcji, co skutkuje przykrymi konsekwencjami dla nich samych oraz innych. Najbardziej zagrożone jest tutaj bezpieczeństwo niechronionych, którym przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych i stosowaniu w praktyce dwóch podstawowych zasad: ograniczonego zaufania oraz szczególnej ostrożności. One bowiem ratują życie.

asp. Agnieszka Kropisz

Powrót na górę strony