Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lekcja o bezpieczeństwie w internecie z radomszczańską policją

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu odbył się 7 lutego, ale obchody z tej okazji są zaplanowane do końca marca. W ramach tej ważnej inicjatywy 20 marca 2023 roku radomszczańscy policjanci wzięli udział w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.

Od 2005 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Głównym celem tej inicjatywy jest zwiększanie świadomości zagrożeń, jakie czyhają na nas w sieci. Najbardziej podatne w tym zakresie są dzieci i młodzież. Doświadczenie pokazuje, że spędzają one coraz więcej wolnego czasu w świecie wirtualnym. Powoduje to zatracenie granic pomiedzy rzeczywistoscią a iluzorycznym pięknem obrazu i dźwięku z ekranu.

Uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku kolejny rok mieli okazję uczestniczyć w szkolnych obchodach tego ważnego dnia. W spotkaniu udział wzięli również radomszczańscy policjanci, którzy przypomnieli młodzieży o odpowiedzialnosci prawnej za popełniane czyny karalne i przejawy demoralizacji, również te popełniane on – line. Mundurowi zwrócili uwagę na fakt, że nic, co zostało zamieszczone w sieci, nigdy stamtąd nie znika. Nie ma przyzwolenia na naganne zachowania, więc policja i sąd bardzo wnikliwie analizują każdą pozyskaną informację, a sprawcy – w tym nieletni – muszą się liczyć z surową odpowiedzialnością względem prawa.

Należy dodać, że internet ma tyle samo zalet co wad. Warto jednak skupić się na jego pozytywach, a w miejsce ryzykownych i niebezpiecznych zachowań na stałe wpisać wartościowe alternatywy spędzania czasu wolnego.

asp. Agnieszka Kropisz

  • Policjanci na spotkaniu z młodzieżą.
  • Policjanci na spotkaniu z młodzieżą.
  • Policjanci na spotkaniu z młodzieżą.
Powrót na górę strony