Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka sprawowała opiekę nad trójką dzieci

Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się 27-letnia mieszkanka powiatu radomszczańskiego, która mając w organizmie 2 promile alkoholu opiekowała się swoimi dziećmi. Dziękujemy osobom, które dostrzegły nieprawidłowości w funkcjonowaniu tej rodziny i w trosce o dzieci powiadomiły policję.

Zgłoszenie w tej sprawie policjanci otrzymali 3 stycznia 2022 roku, około godziny 10.00. Mundurowi natychmiast udali się do wskazanego domu. W budynku zastali 27-letnią kobietę oraz troje jej dzieci. Badanie stanu trzeźwości mieszkanki powiatu radomszczańskiego wykazało w jej organizmie 2 promile alkoholu. Na szczęście stan zdrowia dzieci, który został oceniony przez personel medyczny nie budził zastrzeżeń. Policjanci przekazali dzieci pod opiekę znajomej rodziny. Informację o tym zdarzeniu funkcjonariusze przekażą do Sądu Rodzinnego w Radomsku. Ponadto, policjanci odrębny wniosek przekażą do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci. Jeśli podejrzewamy, że dziecko doznaje krzywdy lub jest zaniedbywane, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Wystarczy skontaktować się z  pracownikiem socjalnym, pedagogiem, kuratorem sądowym czy dzielnicowym. W pilnych przypadkach należy interweniować natychmiast dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

nadkom. Aneta Wlazłowska

 

Powrót na górę strony