Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zachowajmy ostrożność na drogach

Trwają wakacje i szczególnie w czasie weekendów na drogach obserwujemy wzmożony ruch. Zwykle właśnie wówczas następuje zmiana turnusów. Aby jednak cieszyć się z udanego urlopu, pamiętajmy aby bezpiecznie dojechać do celu.

W ciagu ostatnich dni na terenie powiatu radomszczańskiego doszło do dwóch wypadków ze skutkiem śmiertelnych. Pamietajmy, aby dostosować styl jazdy do panujacych na drodze warunków, szczególnie że za oknami wystepują zmienne zjawiska atmosferyczne.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 13 lipca 2018 roku około godziny 15:50 na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Kodrąb. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 25-letni kierujący samochodem osobowym mercedes jadąc w kierunku Radomska, z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał z jezdni na prostym odcinku drogi na pobocze. Następnie pojazd uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia pomimo podjętej akcji reanimacyjnej w szpitalu zmarł 51-letni pasażer mercedesa. W chwili zdarzenia kierujący samochodem był trzeźwy.

Z kolei 14 lipca 2018 roku około godziny 22:30 na 436 kilometrze drogi krajowej nr 1 w miejscowości Stobiecko Szlacheckie doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 42-letni kierujący samochodem opel astra jadąc w kierunku Częstochowy potrącił znajdującego się na jezdni 59-letniego pieszego. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. W chwili zdarzenia kierujący oplem był trzeźwy.

Apelujemy o ostrozność!

  • Wypadek w miejscowości Kodrąb
    Wypadek w miejscowości Kodrąb
Powrót na górę strony