Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia "mundurówki"

10 maja 2018 roku dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego oraz inni zaproszeni specjaliści przeprowadzili zajęcia praktyczne z uczniami klas o profilu policyjnym utworzonym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Radomsku.

Podczas zajęć, dzielnicowi ćwiczyli z uczniami elementy musztry policyjnej, opowiadali o sposobach i zasadach wykorzystania środków przymusu bezpośredniego oraz innego sprzętu jakim posługują się policjanci podczas codziennej służby lub w czasie zabezpieczeń różnego rodzaju imprez rozrywkowych, sportowych. Z równie dużym zaangażowaniem i pasją o służbie w policji opowiadali funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy dodatkowo przedstawili swoje umiejętności związane z kierowaniem motocyklem policyjnym. Kilka zdań odnośnie właściwego zachowania na drodze, w sieci, w grupie rówieśniczej przekazał młodzieży policyjny profilaktyk społeczny. Młodzież wysłuchała również krótkiej prelekcji na temat pracy w służbach mundurowych. W drugiej części "manewrów" uczestnicy wyruszyli w las wraz z pracownikiem MOSiR w Radomsku aby sprawdzić swoją orientację w terenie. Ćwiczenia zakończone były wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Jak podkreślają pedagodzy, celem manewrów było zdobycie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, współpracy w grupie, uczenie odpowiedzialności, dyscypliny, a przede wszystkim integracja młodzieży.

 

Powrót na górę strony