Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PROTEST ROLNIKÓW - BĘDĄ UTRUDNIENIA

Na najbliższe dni planowane są protesty rolników, dlatego ruch na drogach powiatu radomszczańskiego w najbliższym czasie może być utrudniony. Będziemy na bieżąco informować o efektach rozmów prowadzonych z organizatorami protestów. Podróżni mogą jednak liczyć na pomoc policjantów, którzy będą kierować ruchem i wskazywać drogi alternatywne.

Na 19 maca 2024, od godziny 9.00 do godziny 18.00, rolnicy zaplanowali zgromadzenie na terenie gminy Żytno. Zbiórkę zarządzono na parkingu w miejscowości Maluszyn. Następnie drogą W 785 pojazdy mają przemieścić się pod Urząd Gminy w Żytnie, mieszczący się przy ulicy Krótkiej. Po 2 – godzinnym pobycie pod urzędem rozpoczną drogę powrotną.

Natomiast, 20 marca 2024 roku w godzinach 6.30 – 20.30 protestujący będą zgromadzeni w Radomsku przy ulicy Brzeźnickiej 65 a (rondo), na drodze krajowej K 42 oraz w godzinach 7.00 – 19.00 w rejonie skrzyżowania ulicy Krakowskiej z ulicą Targową (rondo), na drodze krajowej  K 91.

Dodatkowo, 20 marca 2024 roku w godzinach 7.00- 19.00 rolnicy z okolic Przedborza zgromadzą się w Przedborzu, przy zbiegu ulic: Mostowa, Konecka, Trytwa, Krakowska (rondo). Tym samym, zablokują tam drogę krajową K 42.

Ponadto, autostrada A 1, w miejscowości Kamieńsk będzie całkowicie zablokowana w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego od rana 20 marca 2024 roku, do godzin południowych 22 marca 2024 roku.

Wydarzenia te, zapewne wpłyną na sposób i czas poruszania się ulicami Radomska, Przedborza oraz powiatu radomszczańskiego. Nie trudno przewidzieć, że pojawią się duże zatory.  Wszystkich kierowców prosimy o cierpliwość, o zachowanie ostrożności i stosowane się do sygnałów oraz wskazówek policjantów.

W związku z taką sytuacją, apelujemy o wcześniejsze zaplanowanie trasy alternatywnej. Ponadto, zwracamy się do mieszkańców powiatu radomszczańskiego o uwzględnienie tych utrudnień przy planowaniu i realizacji codziennych obowiązków i potrzeb.

Doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego nie pozostawią kierowców samych z tymi utrudnieniami i przez cały czas protestów będą służyć im pomocą w przemieszczaniu się po radomszczańskich drogach.

Nawet w takich okolicznościach musimy pamiętać o „korytarzu życia” dla służb ratunkowych.  Policjanci, ratownicy medyczni, strażacy i inne służby muszą mieć zapewnioną możliwość szybkiego dotarcia do miejsca, gdzie ktoś może potrzebować pomocy. Życie i zdrowie drugiego człowieka to sprawa kluczowa, również dla protestujących.

 

Nadkomisarz Aneta Wlazłowska

Powrót na górę strony