Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował oplem mając w organizmie 3,3 promila alkoholu

W 2015 roku uczestnicy ruchu drogowego będący pod działaniem alkoholu spowodowali 2211 wypadków, w których zginęło 318 osób, rannych było 2535 osób. Kierowcy pojazdów spowodowali 1575 wypadków, zginęło w nich 218 osób a 1973 zostały ranne.

Tym razem niechlubnym rekordzistą okazał się 31 – letni radomszczanin. W nocy z 2 na 3 grudnia 2016 roku policjanci ruchu drogowego zostali skierowani na ulicę Targową w Radomsku, gdzie dwaj radomszczanie uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Mundurowi ustalili, że 31 -letni kierowca uderzył w latarnię przy ulicy Armii Krajowej, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Kiedy zatrzymał się w rejonie skrzyżowania przy ulicy Targowej dwaj świadkowie podeszli do auta aby zobaczyć czy kierowca corsy potrzebuje pomocy. Wówczas okazało się, że 31 – latek jest upojony alkoholem i ma problemy z wyjściem z pojazdu. Mężczyźni wezwali policję i pogotowie. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało w organizmie kierowcy 3,3 promila alkoholu. Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej ze względu na krwawienie z nosa. Na szczęście nie miał innych obrażeń ciała. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz kara grzywny.

Mimo wielości i różnorodności apeli policji i innych instytucji wciąż znajdują się osoby, które kierują pojazdami będąc pod wpływem alkoholu.

Powrót na górę strony