Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ujęcie nietrzeźwej kierującej

Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż 47-latki, która mając blisko trzy promile alkoholu w organizmie kierowała volkswagenem. Kobieta za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Około godziny 4.00 w nocy z 28 na 29 stycznia 2022 roku dyżurny komendy otrzymał informację, że passat jadący ulicą Starowiejską w Radomsku porusza się tzw. zygzakiem, nie trzyma toru jazdy. Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego. Kiedy policjanci dotarli na miejsce okazało, się że świadkowie doprowadzili do zatrzymania volkswagena. Policjanci ustalili, że osobówką kierowała 47-letnia mieszkanka gminy Żytno. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że miała w organizmie 2,8 promila alkoholu. Podczas sprawdzania danych w systemach policyjnych okazało się, że kobieta ma zatrzymane prawo jazdy, ponieważ w maju ubiegłego roku kierowała autem będąc pod wpływem alkoholu. Skrajnie nieodpowiedzialna 47-latka kolejny raz będzie odpowiadała przed sądem. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara finansowa.

Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni i udaremniają dalszą jazdę pijanym kierowcom. Właściwa reakcja świadków pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwej kierującej passatem.

 

nadkom. Aneta Wlazłowska

Powrót na górę strony