Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po trzech piwach wsiadł za kierownicę

27 października 2022 roku tuż przed 15:00 na ul. Narutowicza w Radomsku doszło do kolizji dwóch aut. Sprawcą okazał się 36 – letni radomszczanin, który pod wpływem alkoholu wsiadł za kółko. Za nieodpowiedzialne zachowanie stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

27 października 2022 roku około 15:00 dyżurny radomszczańskiej komendy policji przyjął zgłoszenie o zderzeniu dwóch aut na ul. Narutowicza w Radomsku. Policjanci na miejscu zastali uczestników zdarzenia, z których jeden – kierujący audi A4 – okazał się być nietrzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, miał 2,7 promila. Jak powiedział mundurowym, w tym dniu przed południem wypił trzy piwa. Nic więc dziwnego w takiej sytuacji, że miał problem z oceną odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na jego tył. Kierujący dafem był trzeźwy. Szczęśliwie żadnemu z uczestników nic się nie stało. Nieodpowiedzialnemu kierowcy audi policjanci wypisali 1500 zł. mandatu za spowodowanie kolizji. Zatrzymali również elektronicznie prawo jazdy do dyspozycji sądu, gdzie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. 36 – latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Piłeś – nie jedź!

Wielu z kierowców wsiadając za kierownicę po alkoholu, nie zdaje sobie sprawy, że na drodze tacy uczestnicy stają się potencjalnymi sprawcami tragedii.

 

asp. Agnieszka Kropisz

Powrót na górę strony