Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizje z udziałem "niechronionych"

Do poważnie wyglądających zdarzeń z udziałem niechronionych doszło 17 i 18 czerwca 2022 roku na terenie Radomska. Piesza i rowerzysta, uczestniczki dwóch kolizji, mogły mówić o dużym szczęściu po tym, jak zostały potrącone przez samochody osobowe.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce 17 czerwca 2022 roku, tuż po godzinie 9:00 na ul. Przedborskiej w Radomsku. Kierująca mazdą, 63 – letnia mieszkanka gminy Kodrąb nie zauważyła, że na przejściu znajduje się już piesza. Doszło do potrącenia 79 – latki. Na szczęście obrażenia seniorki były na tyle niegroźne, że po przebadaniu w szpitalu została zwolniona do domu. Obie uczestniczki były trzeźwe. Policjanci na sprawcę tego zdarzenia nałożyli mandat w wysokości 1500 złotych oraz 6 punktów karnych.

Do kolejnego, równie groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 18 czerwca 2022 roku około 21:30 na skrzyżowaniu ulic Sucharskiego i Poprzecznej w Radomsku. Tam z kolei 29 – latka jadąca rowerem nie zastosowała się do znaku STOP i została potrącona przez nadjeżdżające BMW. Rowerzystka z lekkimi obrażeniami ciała nie wymagała hospitalizacji. Za spowodowanie kolizji policjanci nałożyli na nią 1300 złotych mandatu karnego. Również i te uczestniczki zdarzenia były trzeźwe.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność na drodze. Najbardziej narażonymi na obrażenia uczestnikami ruchu są piesi, rowerzyści i motocykliści. Podczas zdarzeń to oni zazwyczaj odnoszą największe urazy, gdyż nic ich nie chroni. Stąd nazwa tej grupy "niechronieni". Pamiętajmy, że jeśli nawet mamy pierwszeństwo na drodze i tak musimy dostatecznie się rozejrzeć i ocenić sytuację, by uniknąć niepotrzebnej tragedii.

asp. Agnieszka Kropisz

Powrót na górę strony