Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź trzeźwy za kierownicą

1 czerwca 2022 roku na terenie powiatu radomszczańskiego policjanci ruchu drogowego rozpoczęli działania pn. “Alkohol”. Są one częścią wojewódzkiego programu kontrolno – prewencyjnego mającego na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wzmożone kontrole będą prowadzone do 15 czerwca 2022 roku.

W dniu inaugurującym całą akcję, tj. 1 czerwca 2022 roku policjanci z radomszczańskiej "drogówki" wyruszyli w patrol w towarzystwie przedstawicieli Urzędu Miasta Radomska, którzy wzorowym kierowcom wręczali drobne upominki z wymownym hasłem: “Spotyka alkohol człowieka –  STOP! I życie ucieka”.

Główną ideą rozpoczętych działań “Alkohol” jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników dróg poprzez eliminowanie nieodpowiedzialnych kierujących pojazdami, którzy decydują się na wsiadanie za kółko na tzw. podwójnym gazie. Na drogach całego powiatu w najbliższym czasie należy się liczyć ze zwiększoną liczbą patroli drogówki, które szczególną uwagę skupią na kierowcach podejrzanie zachowujących się na widok policyjnego munduru albo tych, którzy tzw. wężykiem poruszają się po drodze.

Musimy pamiętać, że alkohol czy narkotyki zmieniają nasz stan świadomości, spowalniają reakcję, powodują problemy z ostrością widzenia oraz błędną ocenę sytuacji. Doświadczenie i policyjne statystyki wskazują, że w wielu przypadkach na drodze nietrzeźwi lub odurzeni kierujący byli główną przyczyną tragedii. Miejmy więc na uwadze, by pod żadnym pozorem nie spożywać alkoholu, jeśli planujemy jazdę za kółkiem, a gdy mamy wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, poprośmy o badanie w najbliższej jednostce policji. Nie pozwólmy również innym na tego typu nieodpowiedzialne zachowanie na drodze i nie wsiadajmy z kierowcą, który jest nietrzeźwy.

Na szczególną pochwałę zasługuje każdy przypadek reakcji ze strony społeczeństwa, które coraz częściej wykazuje się dojrzałością i współodpowiedzialnością za bezpieczeństwo własne i innych na drodze.

 

asp. Agnieszka Kropisz

  • Policjant wykonujący badanie trzeźwości
  • Policjant wykonujący badanie stanu trzeźwości
Powrót na górę strony