Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chwila nieuwagi może doprowadzic do tragedii

Policjanci przypominają, że pośpiech na drodze nie jest wskazany. O tym, jak szybko może dojść do zderzenia aut przekonał się kierowca ciężarówki, który uderzył w jadącą przed nim naczepę przewożącą pojazdy. Na szczęście uczestnicy tego zdarzenia nie odnieśli obrażeń ciała. Uszkodzeniu uległo 5 pojazdów, w tym 3 znajdujące się na naczepie.

15 kwietnia 2021 roku, około godziny 14.30 policjanci zostali wezwani na remontowany odcinek autostrady A1, niedaleko miejscowości Dobryszyce gdzie doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Mundurowi na miejscu ustalili, że 40–letni kierujący ciężarowym renaultem „zagapił się” i uderzył w jadącą przed nim naczepę przewożącą inne pojazdy. W wyniku uderzenia uszkodzeniu uległy trzy auta znajdujące się na naczepie. Zarówno sprawca zdarzenia jak i 33-letni obywatel Litwy nie odnieśli obrażeń ciała. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Zdarzenie to spowodowało utrudnienia w ruchu w kierunku Łodzi.  

Bezpieczna odległość to element realnie wpływający na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ignorowanie tej zasady i jazda na tzw. zderzaku bardzo często kończy się wypadkiem lub kolizją. Bezpieczna odległość to taka, która pozwoli nam na swobodne wyhamowanie auta a tym samym uniknięcie zderzenia. Na uwadze musimy mieć warunki panujące na drodze, natężenie ruchu, warunki atmosferyczne, stan nawierzchni, czy stan techniczny pojazdu.

 

  • Uszkodzony samochód ciężarowy przewożący auta osobowe. Ponadto, uszkodzone auto znajdujące się na lawecie
  • uszkodzony przód  auta ciężarowego, które uderzyło w poprzedzający pojazd
Powrót na górę strony