Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieprzekupni stróże prawa

Policjanci ruchu drogowego w policyjnym areszcie osadzili mężczyznę, który mając 1,5 promila alkoholu w organizmie kierował renaultem i próbował wręczyć funkcjonariuszom 1100 złotych w zamian za wypuszczenie go oraz zakończenie sprawy.

23 stycznia 2019 roku jeden z patroli policyjnych pełniący służbę w centrum Radomska na ulicy Młodzowskiej zauważył dziwnie poruszającego się renaulta. Policyjne doświadczenie podpowiadało, że kierowca tego auta może być nietrzeźwy. Chwilę później mundurowi zatrzymali pojazd i ich podejrzenia potwierdziły się. 58 – letni radomszczanin siedzący za kierownicą renaulta miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo została od niego pobrana krew do badań. Kiedy policjanci dokumentowali przebieg zdarzenia w notatnikach służbowych 58 – latek próbował wręczyć funkcjonariuszom pieniądze, tym samym chciał nakłonić ich do odstąpienia od interwencji. Mundurowi odmówili, a kierowca zakończył swoją podróż w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty związane z kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Za takie zachowanie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że jakakolwiek próba zmuszania czy nakłaniania policjanta do złamania przepisów prawa, wiąże się z prawną odpowiedzialnością, dla tych, którzy w różny sposób mogą próbować wpływać bądź próbować oddziaływać na decyzje policjanta.

 

Powrót na górę strony