Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni

Radomszczańscy policjanci niemal każdego dnia pomagają bezdomnym znajdującym się w okolicznościach zagrażających ich życiu czy zdrowiu. Najczęściej osoby niemające domu, mieszkania są przewożone do noclegowni.

Kiedy temperatura powietrza jest bliska zeru lub ujemna policjanci szczególnym nadzorem obejmują miejsca przebywania osób bezdomnych. Podczas codziennych służb mundurowi sprawdzają pustostany, altanki czy klatki schodowe, w których gromadzą się osoby bezdomne. Pamiętajmy, że niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również dla osób samotnych, w podeszłym wieku, nieporadnych życiowo czy nietrzeźwych. Nie ulega wątpliwości, że największą wiedzę w tym zakresie posiadają dzielnicowi, którzy doskonale znają problemy występujące w przydzielonych rejonach służbowych. Na co dzień współpracują też z pracownikami ośrodków pomocy społecznej czy kierownikami noclegowni. W przypadku ujawnienia osób bezdomnych czy nieporadnych życiowo policjanci każdorazowo oferują pomoc oraz przekazują takie informacje innym instytucjom. Przypominamy, że każdy z nas mając wiedzę o osobie potrzebującej pomocy powinien poinformować o tym odpowiednie służby: policję, pogotowie ratunkowe, pomoc społeczną czy straż miejską.

Nie bądźmy obojętni na los innych. Każde zgłoszenie, nawet anonimowe, dotyczące siedzącego, śpiącego lub leżącego na mrozie człowieka może zapobiec tragedii!

 

 

 • Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Przedborzu
  Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Przedborzu
 • Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Przedborzu
  Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Przedborzu
 • Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Przedborzu wraz z pracownikami Urzędu Miasta w Przedborzu rozdają opał podopiecznym ośrodka pomocy społecznej
  Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Przedborzu wraz z pracownikami Urzędu Miasta w Przedborzu rozdają opał podopiecznym ośrodka pomocy społecznej
 • Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Przedborzu
  Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Przedborzu
Powrót na górę strony