Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zginął pieszy

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło w nocy z 4 na 5 listopada 2017 roku na drodze K-1, niedaleko Kamieńska.

Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 22 – letni kierujący fordem focusem jadąc w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego potrącił pieszego, który wbiegł na jezdnię wprost przed jadące auto. Pieszy, mimo udzielonej na miejscu pomocy medycznej zmarł. Zgodnie z decyzją prokuratora ciało denata zostało zabezpieczone w radomszczańskim prosektorium. Kierujący fordem łodzianin był trzeźwy. 22- latek, jak i dwaj pasażerowie forda nie potrzebowali pomocy medycznej. Policjanci ustalalili tożsamość pieszego, jest nim 36 - letni mieskzaniec Kamieńska.

Policjanci przypominają, że pieszy poruszający się po drodze, po zmierzchu i poza obszarem zabudowanym obowiązany jest używać elementy odblaskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Zachęcamy do używania odblasków, ponieważ w okresie jesienno – zimowym dzień jest krótki a wpływa to na widoczność na drodze. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący pojazdem później niż zwykle zauważa pieszego, szczególnie jeżeli pieszy ubrany jest w ciemną odzież. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego na drodze i daje szanse kierowcy na ominięcie pieszego lub zahamowanie przed nim.

Przekonujemy „Świeć przykładem – noś odblaski”!


 

Powrót na górę strony