Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny"

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jej głównym celem jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

W ramach tej akcji dzielnicowi odwiedzają placówki oświatowe na terenie powiatu radomszczańskiego. Podczas spotkań omawiają różnorodne zaganienia dotyczące bezpiecznych, właściwych zachowań. Policjanci dostosowują tematykę do wieku uczniów oraz do potrzeb szkoły zgłaszanych przez pedagogów.

W szkole podstawowej nr 4 w Radomsku dzielnicowy wraz z policyjnym profilaktykiem społecznym wskazywali jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i bezpiecznie wrócić do domu. Podkreślali jak ważne jest używanie elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów, szczególnie poza terenem zabudowanym. Ponadto, rozdali dzieciom komiks edukacyjny.

Podobną tematykę omawiał podczas spotkania z dziećmi asp.szt. Andrzej Bienias – dzielnicowy mieszkańców Krzętowa i części Wielgomłyn.

Natomiast dzielnicowa – mł. asp. Magdalena Wilczyńska 9 października przypomniała dzieciom ze szkoły podstawowej w Kodrębie podstawowe zasady obowiązujące uczestników ruchu drogowego. Uczniowie uczyli się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, poznali warunki przewożenia dzieci w samochodzie, obejrzeli film edukacyjny - "Bezpieczna droga z radami Spongeboba". Na koniec spotkania chętnie zaśpiewały dla policjantki piosenkę "Przepisowy ruch drogowy".

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

 

 

 

 • Spotkanie z dziećmi w szkole nr 4
  Spotkanie z dziećmi w szkole nr 4
 • Spotkanie z dziećmi w szkole nr 4
  Spotkanie z dziećmi w szkole nr 4
 • Asp.szt. Andrzej Bienias podczas pogadanki z dziećmi
  Asp.szt. Andrzej Bienias podczas pogadanki z dziećmi
 • Spotkanie z dziećmi w Kodrębie
  Spotkanie z dziećmi w Kodrębie
 • Spotkanie z dziećmi w Kodrębie
  Spotkanie z dziećmi w Kodrębie
 • Spotkanie z dziećmi w Kodrębie
  Spotkanie z dziećmi w Kodrębie
Powrót na górę strony