Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole autokarów w ramach "Bezpiecznych ferii"

Zimowy wypoczynek to czas wyjazdów dzieci i młodzieży na różne zorganizowane wycieczki czy zimowiska. Aby nasi milusińscy i ich rodzice czuli się bezpiecznie radomszczańscy policjanci i Inspekcja Transportu Drogowego prowadzą wzmożone kontrole autokarów.

Takie kontrole są przeprowadzane w miejscach odjazdu autokarów. Ze względów organizacyjnych potrzebę kontroli należy zgłosić z wyprzedzeniem (chociaż jeden dzień). Podczas zgłoszenia należy podać godzinę podstawienia autokaru a nie godzinę odjazdu. Podczas takiej kontroli funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierowcy, czas jego pracy, stan techniczny pojazdu. Z takiej kontroli sporządzany jest protokół, w którym zapisane są sprawdzone elementy.

Budujące jest to, że przewoźnicy wiedząc o niezapowiedzianych kontrolach dbają coraz lepiej o stan techniczny autokarów i zatrudniają odpowiedzilanych kierowców.

Zaznaczć należy, że kontrola autokarów przed wyjazdem to jeden z elementów dbałości o bezpieczeństwo osób nim podróżujących. Policjanci przypominają o konieczności przeprowadzenia przez opiekunów/rodziców rozmowy z dziećmi/młodzieżą na temat właściwego zachowania podczas wsiadania, wysiadania z autokaru oraz pobytu na parkingach.

 

Powrót na górę strony