Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabrał kluczyki pijanemu kierowcy

Dzięki czujności i właściwej postawie radomszczanina nietrzeźwy kierowca został powstrzymany od dalszej jazdy. Radomszczanin zobaczył jak z parkingu sklepu przy ulicy Starowiejskiej w Radomsku odjeżdża tzw. wężykiem kierowca suzuki i po chwili uderza w zaparkowane prawidłowo auto. Sprawca kolizji wyszedł aby obejrzeć straty w pojazdach wówczas zgłaszający zabrał kluczyki od suzuki. O fakcie tym powiadomił policję.

Do zdarzenia doszło popołudniu 18 stycznia 2017 roku. Czujny radomszczanin przekazał kluczyki od auta interweniującym policjantom i wskazał uszkodzone pojazdy. Okazało się, że nietrzeźwy 50 -letni kierowca suzuki ma w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu i nie potrzebuje pomocy medycznej. Policjanci ustalili właściciela skody i poinformowali go o uszkodzeniach pojazdu. Następnie 50 – latek został przewieziony do komendy celem sporządzenia dokumentacji służbowej. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od obu samochodów i prawo jazdy 50 – latka. Za swoje nieodpowiedzilane zachowanie odpowie przed sądem. Za takie zachowanie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz kara grzywny.

W 2016 roku radomszczańscy policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu 276 nietrzeźwych kierowców. Mimo, że liczba ta z roku na rok maleje to i tak ze strony nietrzeźwych kierowców zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego jest bardzo duże.

Powrót na górę strony