Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne zakończenie roku szkolnego

Już dzisiaj dzieci i młodzież szkolna zakończy naukę i uda się na upragnione wakacje. Radomszczańscy policjanci jak co roku przeprowadzają w tym okresie działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w okresie ostatniego dnia roku szkolnego.

21 czerwca 2024 roku funkcjonariusze z radomszczańskiej komendy tym razem spotkali się z uczniami uczęszczającymi do Publicznej Szkoły Podstawowej w Kodrębie.  Celem wizyty było przypomnienie zasad bezpiecznych zabaw w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” oraz promowanie konkursku plastyczno - filmowego "Artystyczny przeWODNIK".

Szczegóły można zobaczyć:  https://policja.pl/pol/aktualnosci/246325,Rusza-akcja-informacyjno-edukacyjna-pod-nazwa-Kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda.html?search=335514873954  (skopiuj link).
Mundurowi przekazali najmłodszym informacje dotyczące bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie lub nad wodą, propagowali właściwe zachowanie w rejonie akwenów, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych. Ponadto przypomniano jak należy się bezpiecznie opalać nad wodą, a także poruszone zostały zasady właściwego wzywania i udzielania pierwszej pomocy.
Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się Komisarz Błysk. Dodatkową atrakcją dla dzieci podczas tego plenerowego spotkania była możliwość zobaczenia policyjnego radiowozu.

młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek

 

  • Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.
  • Dzieci i policyjna maskotka.
  • Policyjna maskotka i dzieci.
Powrót na górę strony