Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył dozwoloną prędkość i był pijany

Radomszczańska drogówka zatrzymała do kontroli 56-letniego kierowcę nissana, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. W trakcie wykonywanych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna ma półtora promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

13 czerwca 2024 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku sprawdzali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. O godzinie 17:00 w Radomsku na ulicy Reja, mundurowi zatrzymali do kontroli nissana, którego kierujący przekroczył prędkość o 16 km/h w obszarze zabudowanym. Jak się okazało, był to dopiero początek problemów mieszkańca powiatu radomszczańskiego. Policjanci nabrali podejrzeń, że 56-latek jest nietrzeźwy. W związku z powyższym zbadali jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że miał półtora promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Dodatkowo za przekroczenie prędkości mundurowi nałożyli na niego mandant karny.  Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Pamiętajmy, alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Nietrzeźwy kierowca błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!

młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek

  • Policjant przeprowadzający badanie trzeźwości.
Powrót na górę strony