Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Dziecka – bezpieczeństwo to piękny prezent

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka - święto wszystkich dzieci. Chcemy, aby nasze pociechy były zawsze uśmiechnięte zadowolone i bezpieczne. To w dużej mierze od nas dorosłych zależy ich szczęśliwe dzieciństwo.

Policjanci podczas każdej służby prowadzą działania mające na celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim ludziom, w tym także najbardziej bezbronnym czyli dzieciom. Najmłodsi wymagają szczególnej opieki i wyjątkowego podejścia, dlatego wszystkie podejmowane przez mundurowych czynności związane z dziećmi opierają się na zasadzie prymatu ich dobra.

W tym wyjątkowym dla wszystkich dzieci dniu warto podkreślić rolę Policji w kształtowaniu pozytywnych postaw wśród najmłodszych. Prowadzone działania profilaktyczne, edukacyjne i prewencyjne, a także organizowane w szkołach i przedszkolach spotkania i pogadanki o szeroko pojętym bezpieczeństwie, mają na celu ułatwienie dzieciom trudnej drogi do dorosłości.

Dlatego radomszczańscy policjanci w Dniu Dziecka chcą przekazać jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia- aby Wasze dzieciństwo był wolne od smutków i zmartwień oraz pełne radości i szczęścia, a przede wszystkim bezpieczne.

młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek

  • Dziecko i radiowóz.
Powrót na górę strony