Informacje

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „PRĘDKOŚĆ”

17 maja 2024 roku policjanci radomszczańskiej drogówki podczas działań krajowych "Prędkość" egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń w tym zakresie. Aż 104 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, a jednemu z kierujących zatrzymano prawo jazdy.

Działania miały na celu przede wszystkim kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego w zakresie jazdy z dopuszczalną prędkością. Tego dnia funkcjonariusze zwracali również uwagę na inne wykroczenia w ruchu drogowym. Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku kontrolowali ulice powiatu radomszczańskiego, ujawniając w 104 przypadkach przekroczenie, przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Ponadto, w trakcie działań pn. „Prędkość”, policjanci ujawnili kierującego, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h co skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy. Kierujący jadąc z nadmierną prędkością stwarzali tym samym, nie tylko zagrożenie dla siebie ale także dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami ruchu drogowego.

młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek

  • Ręczny miernik kontroli prędkości.
Powrót na górę strony