Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pirat drogowy zatrzymany przez policjantów

Nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, niestety często zakończonych tragicznie. Radomszczańscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 23-letniemu mężczyźnie, który w terenie zabudowanym jechał o 54km/h za szybko.

Mundurowi dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie koncentrują się między innymi na kontrolowaniu prędkości pojazdów oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.
16 kwietnia 2024 roku policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości na ulicy Broniewskiego  w Strzałkowie. Po godzinie 19:00 zatrzymali kierowcę seata, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez obszar zabudowany, jechał z prędkością 104 km/h. Kierowca, którym okazał się 23-letni mieszkaniec Radomska, został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych. Teraz przez kolejne trzy miesiące nie będzie mógł kierować samochodem.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z nadmierną prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników ruchu drogowego.

młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek

 

Powrót na górę strony