Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rowerem bezpiecznie do celu

Pierwszy dzień wiosny, otwarcie tzw. rowerowni szkolnej oraz zbliżający się czas ogólnopolskiej akcji pn. "Jednośladem bezpiecznie do celu" to doskonałe okazje, by przypomnieć zasady prawidłowych zachowań cyklistów na drodze. W tym celu 21 marca 2023 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego radomszczańskiej komendy spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomsku.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomsku na dobre rozpoczęli sezon rowerowy. Policjanci radomszczańskiej drogówki również wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu. Zadbali o to, by najmłodsi niechronieni uczestnicy dróg usłyszeli kilka ważnych zasad dotyczących bezpiecznego poruszania się jednośladem. By móc nim wyruszyć na drogę publiczną, należy wpierw zdać egzamin na kartę rowerową, a w dalszej kolejności zadbać, by rower był w pełni sprawny. Policjanci w białej czapce przypomnieli o obowiązkowych elementach, w jakie musi być wyposażony rower. Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa warto zadbać o elementy odblaskowe i kask. Przy okazji dzieci dowiedziały się, co oznacza nazwa "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Te i inne zasady przypomniane przy okazji takiego dnia z pewnością przyczynią się do znacznej poprawy bezpieczeństwa wśród niechronionych na drodze.

Dla uczestników imprezy przewidziane były drobne upominki, które wręczyli przedstawiciele Urzędu Miasta Radomska, policji i sponsorzy.

asp. Agnieszka Kropisz

  • Policjant podczas spotkania profilaktycznego.
  • Policjant podczas spotkania profilaktycznego.
  • Policjanci podczas spotkania profilaktycznego.
Powrót na górę strony