Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakupowa gorączka

Zauważalnie zwiększył się ruch w galeriach handlowych. Dzielnicowi przypominali kupującym, że czas przedświąteczny to okres wzmożonej aktywności złodziei, szczególnie kieszonkowców.

W radomszczańskich centrach handlowych dzielnicowi rozmawiali ze społeczeństwem o pojawiających się w takich miejscach zagrożeniach. Wskazywali jak uniknąć kłopotów i niepotrzebnego stresu. Przypominamy, aby w pośpiechu kierowcy nie zapomnieli zamknąć samochodu. I co równie ważne, nie zostawiajmy cennych przedmiotów w pojazdach. Kobiety powinny zwracać uwagę na swoje torebki. Z obserwacji mundurowych wynika, że panie robiąc zakupy często tracą czujność i pozostawiają np. otwarte torebki. Złodziej wykorzysta taką okazję bezwzględnie. Panowie, natomiast noszą w kieszeniach dokumenty, telefony czy kluczyki od aut. To także idealna sytuacja dla kieszonkowca.

Policjanci apelują, jeżeli nie ma takiej konieczności to nie zabierajmy na zakupy ważnych dokumentów czy cennych przedmiotów osobistych. Zdarza się, że zostawiamy je bez opieki np. w przymierzalni, wózku sklepowym, wózku dziecięcym. Zazwyczaj złodziej nas obserwuje, ocenia nasze zachowanie i dopiero wtedy wybiera swoją ofiarę. Rozwagę i ostrożność należy zachować również w innych miejscach, gdzie robimy zakupy.

Powrót na górę strony