Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany w czynnym zakazie jeździł po mieście

Mundurowi radomszczańskiej drogówki nieustannie monitorują stan bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. 14 marca 2023 roku o godzinie 1:00, na ulicy świętej Rozalii zauważyli pojazd, który w sposób podejrzany poruszał się po drodze. Po przeprowadzonej kontroli okazało się, że kierowca volkswagena był pod wpływem alkoholu, a do tego posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Stanie on ponownie przed sądem.

14 marca 2023 roku, w środku nocy na ulicy świętej Rozalii w Radomsku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego radomszczańskiej komendy zauważyli pojazd, który podejrzanie poruszał się po drodze. Mundurowi postanowili zatrzymać samochód do kontroli. Jak się okazało 49-letni radomszczanin był nietrzeźwy. Miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że posiada on czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W tej sytuacji mężczyzna ponownie stanie przed sądem. Musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Pomimo nieustających apeli i działań policji, statystyki wciąż pokazują, że skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy, nadal decydują się na jazdę na tzw. podwójnym gazie. Nie przyjmują oni do wiadomości, że alkohol w znacznym stopniu spowalnia reakcje na jakiekolwiek zagrożenia.

 

Ponownie apelujemy do wszystkich kierowców, aby na drodze myśleli tylko trzeźwo.

 

asp. Agnieszka Kropisz

  • Emblemat Ruch Drogowy.
Powrót na górę strony