Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny włamywacz w rękach przedborskich policjantów

Kryminalni z Komisariatu Policji w Przedborzu wytypowali i zatrzymali włamywacza. Mężczyzna plądrował prywatne posesje, z których kradł przedmioty codziennego użytku, elektronarzędzia, pieniądze i żywność. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Od listopada 2022 roku do lutego 2023 na terenie dwóch gmin, Kobiele Wielkie i Wielgomłyny, dochodziło do włamań do domów mieszkalnych i letniskowych. Złodziej wybijał szyby lub wyłamywał zamki, po czym dostawał się do środka. Asortyment jaki padał jego łupem, był dość szeroki. Kradł czajniki, garnki, elektronarzędzia, sprzęt gospodarstwa domowego i pieniądze. Nie pogardził też przetworami kuchennymi czy butelką spirytusu. Rabuś chomikował łupy w swoim domu. W wyniku przestępczego procederu poszkodowanych zostało kilka osób, a straty wyniosły blisko 19 tysięcy złotych.

Sprawą włamywacza zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Przedborzu. Zebrane liczne informacje pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie sprawcy. Okazał się nim 39–letni mieszkaniec gminy Kobiele Wielkie. Został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania. Odzyskano również część skradzionego mienia. Amator cudzej własności łączenie usłyszał pięć zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci apelują o czujność, gdyż włamywacze tylko wyczekują naszej nieobecności. Warto zainwestować nie tylko w solidne zamki, ale też pomyśleć o zainstalowaniu alarmu. Zaprzyjaźniony sąsiad, który zapali światło na naszej posesji, czy wyjmie korespondencję ze skrzynki na listy, to również postrach na złodzieja. Gdy wrócimy do domu i okaże się jednak, ze ktoś nieproszony przed nami był, nie wchodźmy do środka, by nie zniszczyć śladów. Natychmiast wezwijmy policję.

Pamiętajmy, że to nie my pilnujemy złodzieja, ale on nas. Bądźmy czujni!

asp. Agnieszka Kropisz

  • Policjanci z zatrzymanym.
Powrót na górę strony