Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zadbajmy o starsze osoby

Starsza pani chodziła po radomszczańskim osiedlu w koszuli nocnej. Policjanci pomogli chorej kobiecie dzięki osobie, która poinformowała o tym dyżurnego policji. To dowód na to, że jeden telefon może uratować komuś życie.

1 grudnia 2016 roku po godzinie szóstej rano patrol interwencyjny został skierowany do klatki schodowej jednego z bloków przy ulicy Leszka Czarnego w Radomsku gdzie przebywa osoba potrzebująca pomocy. Na miejscu okazało się, że 50 – letnia radomszczanka zauważyła jak po osiedlu chodzi kobieta w koszuli nocnej. W związku z powyższym wezwała na miejsce policję. Funkcjonariusze podziękowali zgłaszającej za wzorową postawę. Starsza pani nie wiedziała jak się nazywa, gdzie mieszka, była wystraszona i zdezorientowana. Policjanci do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego opiekowali się nią. 71 – letnia radomszczanka została przewieziona do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Policjanci dotarli do rodziny starowinki i poinformowali o zdarzeniu.

Od kilku lat w Polsce wzrasta liczba osób starszych i ta tendencja nie zmienia się. Nie zapominajmy o osobach starszych, samotynych, często też chorych i okażmy im odpowiednie wsparcie.

 

Powrót na górę strony