Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie podczas ferii z radomszczańską policją

W kilku województwach - w tym w łódzkim - minął już półmetek ferii. Radomszczańscy policjanci zadbali o to, by były one bezpieczne do samego końca. 23 stycznia 2022 roku w Miejskim Domu Kultury w Radomsku policyjny profilaktyk spotkał się z dziećmi. Przypomniał im o sposobach zachowania w przypadkach napotkania różnych niebezpieczeństw.

Wieloletnia współpraca pomiędzy radomszczańską policją a Miejskim Domem Kultury w Radomsku to dziesiątki spotkań i wspólnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Dzieci i młodzież odwiedzający placówkę kulturalną, mają również okazję spotkać się z funkcjonariuszem. Coroczne lekcje o bezpieczeństwie w czasie wolnym prowadzi policyjny profilaktyk. Podobnie było i w tym roku. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały cennych porad, między innymi jak należy zachować się, gdy spotkają nieznajomą osobę podczas zabaw na osiedlowym placu czy obce zwierzę. Ku przestrodze była porada o tym, że pod żadnym pozorem nie wolno zjeżdżać na sankach z górki w pobliżu drogi. Taki pomysł na zabawę może skończyć się tragedią. Nie należy również rzucać śnieżkami w przejeżdżające samochody. Te i inne wskazówki z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa z pewnością zostaną zapamiętane na długo przez wszystkie dzieci obecne na spotkaniu.

Największą atrakcją był pluszowy pies, który od samego początku uczestniczy w spotkaniach profilaktycznych i pomaga policjantowi w scenkach. Taki sposób przekazu jest doskonale przyswajany przez najmłodszych. Dzieci najlepiej zapamiętują przez zabawę i dlatego spotkania z policją są zawsze wyczekiwane przez wszystkich milusińskich.

asp. Agnieszka Kropisz

 

  • Bezpieczne ferie 2023.
  • Bezpieczne ferie 2023.
  • Bezpieczne ferie 2023.
  • bezpieczne ferie 2023.
Powrót na górę strony