Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najechał na pojazdy stojące w korku

Obecne warunki pogodowe zmuszają wszystkich uczestników na drogach do zwiększonej uwagi i zachowania szczególnej ostrożności. Niestety zapomniał o tym kierowca ciężarowego mercedesa, który na remontowanym odcinku A1 w pobliżu miejscowości Pytowice w gminie Kamieńsk najechał na stojące w korku samochody. Na szczęście nikt nie zginął w tym wypadku.

6 grudnia 2022 roku około 15:30 na remontowanym odcinku autostrady  A1 w rejonie miejscowości Pytowice w gminie Kamieńsk w kierunku Łodzi droga była zablokowana przez kilka godzin. Doszło tam do zderzenie trzech pojazdów. Pracujący na miejscu wypadku funkcjonariusze drogówki ustalili, że 55-letni mężczyzna kierujący ciężarówką mercedes atego uderzył w tył stojącej w korku cysterny marki Scania. Następnie cysterna uderzyła w samochód osobowy hyundai tucson. Na skutek tego wypadku 55-latek z obrażeniami ciał został zabrany do szpitala. Tam po badaniach zostanie określona również jego trzeźwość. Dwaj pozostali kierowcy byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają, co było powodem, że kierujący ciężarowym mercedesem nie wyhamował w porę. Ustalą, czy w grę wchodził czynnik ludzki, czy też stan techniczny jego pojazdu.

Często na drodze zdarzają się sytuacje, na które nie mamy żadnego wpływu. Jednak pamiętajmy, że codziennie bardzo wiele zależy od nas samych. Właściwe przygotowanie pojazdu do drogi, dobry stan psychofizyczny kierującego, koncentracja i skupienie za kierownicą, dostosowanie prędkości do warunków drogowych i własnych umiejętności, utrzymywanie właściwego odstępu od poprzedzających pojazdów. To wszystko pomoże nam bezpiecznie dotrzeć do celu. Włączmy myślenie, zanim włączymy silnik.

asp. Agnieszka Kropisz

  • Policjant podczas czynności na zdarzeniu drogowym
Powrót na górę strony