Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił człowieka, nie udzielił mu pomocy i uciekł z miejsca wypadku

Policjanci odnaleźli mężczyznę, który jadąc motorowerem potrącił pieszego i nie zatrzymał się aby udzielić mu pomocy. Dzięki dobrej znajomości rejonu służbowego dzielnicowy bezbłędnie wytypował sprawcę wypadku.

Wieczorem 22 listopada 2016 roku policjanci zostali poinformowani przez świadka wypadku, że w miejscowości Kobiele Wielkie doszło do potrącenia mężczyzny. Jak się okazało sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Na szczęście inny kierowca zatrzymał się i wezwał pomoc. 64 - letni pokrzywdzony z licznymi obrażeniami ciała zagrażającymi jego życiu został przewieziony do radomszczańskiego szpitala. Następnego dnia policjanci z Posterunku Policji w Kobielach Wielkich wytypowali i zatrzymali sprawcę wypadku. 20 -latek podczas rozmowy z policjantami nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. 24 listopada prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za takie zachowanie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że ucieczka z miejsca wypadku a tym samym nieudzielenie pomocy ofiarom jest przestępstwem. Zaznaczyć należy, że jeżeli sprawca wypadku znajduje się pod wpływem substancji odurzających lub ucieka z miejsca zdarzenia sąd orzeka większą karę.

Powrót na górę strony