Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kierującej

Właściwą reakcją wykazał się świadek, który w Krzywanicach ujął nietrzeźwego kierowcę podróżującego osobowym fordem i przekazał policji. Obywatelska postawa być może zapobiegła tragedii, ponieważ okazało się, że zatrzymana 46-latka miała blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi jej teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do ujęcia obywatelskiego doszło 18 listopada 2022 roku w godzinach wieczornych w miejscowości Krzywanice położonej w gminie Lgota Wielka. Kierowca peugeota zauważył, że z naprzeciwka całą szerokością jezdni jechał ford fiesta. Świadek nabrał więc podejrzeń, że za kierownicą może siedzieć nietrzeźwy. Gdy tylko go wyminął, natychmiast zawrócił i pojechał za nim. Następnie zmusił kierującego fiestą do zatrzymania. Jak się okazało, od kobiety za kierownicą wyraźnie było czuć woń alkoholu. Wynik badania wykazał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. 46 – latka nie potrafiła logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a samochód przekazali osobie trzeźwej, z uprawnieniami. Mieszkanka gminy Lgota Wielka stanie wkrótce przed sądem, gdzie grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Takie zachowanie nieodpowiedzialnych kierowców z całą surowością potępiamy, a kolejnemu świadkowi dziękujemy za prawidłową postawę. Jest to dowód na to, że mieszkańcy powiatu radomszczańskiego nie dają przyzwolenia, by pijani kierowcy poruszali się po drogach i stwarzali na nich realne zagrożenie.

asp. Agnieszka Kropisz

Powrót na górę strony