Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Radomszczańska drogówka dba o bezpieczeństwo w rejonie cmentarzy

Okres w okolicach dnia Wszystkich Świętych to czas wzmożonej pracy dla wszystkich służb ratunkowych, w tym dla policji. Szczególne zadania stoją przed funkcjonariuszami ruchu drogowego. Jest to związane ze wzmożonym ruchem pojazdów wokół nekropolii. Przez cały ten czas mundurowi dbają o płynność ruchu, co gwarantuje bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników dróg.

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych radomszczańscy policjanci drogówki monitorują stan bezpieczeństwa na drogach wokół nekropolii. Ich obecność powoduje wśród kierowców dodatkową czujność. Ci muszą jednak pamiętać o hierarchii znaków i sygnałów drogowych. W sytuacji, kiedy policjant wydaje polecenie na drodze, jest ono ważniejsze od nadawanej sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych. Przypominamy trzy postawy policjanta, które oznaczają odpowiednio:

  • policjant stojący przodem lub tyłem do jadącego pojazdu – zakaz wjazdu na skrzyżowanie – jak światło czerwone

  • policjant stojący bokiem – dozwolony wjazd na skrzyżowanie – jak światło zielone

  • policjant stojący przodem, tyłem lub bokiem z podniesioną ręką – zakaz wjazdu na skrzyżowanie i nakaz jego opuszczenia dla pojazdów tam znajdujących się – jak światło żółte

Ta sama zasada policjanta stojącego przodem lub bokiem dotyczy pieszych i rowerzystów.

 

Pamiętajmy, że tylko odpowiedzialne i ostrożne zachowania w takich dniach jak między innymi Wszystkich Świętych są gwarantem bezpieczeństwa dla nas wszystkich na drodze.

 

Zmiany organizacji ruchu będą dotyczyć ulic wokół dwóch nekropolii: przy ul. Jagiellońskiej w Radomsku – ul. Wyszyńskiego 1 listopada 2022 roku będzie jednokierunkową oraz przy ul. Cmentarnej w Przedborzu, gdzie również na wymienionej ulicy będzie obowiązywał ruch w jednym kierunku. Zmiany mają na celu zachowanie płynności ruchu i dodatkowych możliwości parkowania.

 

Wszystkim odwiedzającym groby życzymy tylko bezpiecznych wyjazdów i powrotów.

 

asp. Agnieszka Kropisz

  • Policjanci ruchu drogowego podczas patrolu wokół cmentarzy
  • Policjanci ruchu drogowego podczas patrolu wokół cmentarzy
  • Policjanci ruchu drogowego podczas patrolu wokół cmentarzy
  • Policjanci ruchu drogowego podczas patrolu wokół cmentarzy
Powrót na górę strony