Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa – eliminacje powiatowe w Radomsku

21 października 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Radomsku odbyły się XV eliminacje "Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa". Uczestnicy zmagali się na dwóch etapach: sprawnościowym i teoretycznym z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie. 25 listopada 2022 roku najlepsi będą reprezentować nasz powiat w rozgrywkach wojewódzkich w Łodzi.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Radomsku odbyły się tegoroczne eliminacje powiatowe XV edycji "Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa".

Główny cel przedsięwzięcia to popularyzacja wiedzy i umiejętności w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz utrwalanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa już od najmłodszych lat. Bardzo ważnym elementem jest również propagowanie zasad "fair – play" podczas rywalizacji.

Dwuosobowe ekipy, wyłonione na etapie szkół, zmagały się z testem wiedzy o bezpieczeństwie, a następnie kolejno pokonywały tor przeszkód. Część teoretyczna miała charakter drużynowy, zaś sprawnościowa – indywidualny. Suma punktacji wyłoniła najlepszą szkołę, która 25 listopada 2022 roku będzie reprezentować powiat radomszczański podczas finału wojewódzkiego w Łodzi. Została nią Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Radomsku. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Radomsku, a z trzecim wynikiem konkurs zakończyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, również z Radomska. Zwycięzcy otrzymali puchar, dyplom oraz nagrody. Dla każdego z uczestników także przewidziano upominki. Tegoroczne radomszczańskie eliminacje "Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa" wspierało Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Urząd Miasta Radomska.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy wygranej w łódzkim finale.

asp. Agnieszka Kropisz

 

  • Policyjna Akademia Bezpieczeństwa
  • Policyjna Akademia Bezpieczeństwa
  • Policyjna Akademia Bezpieczeństwa
  • Policyjna Akademia Bezpieczeństwa
  • Policyjna Akademia Bezpieczeństwa
  • Policyjna Akademia Bezpieczeństwa
Powrót na górę strony