Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie dostosowali prędkości i doprowadzili do groźnie wyglądającego karambolu

Do groźnie wyglądającego zderzenia kilku pojazdów doszło 9 października 2022 roku po 20:00 na remontowanym odcinku A1 w okolicach Kamieńska na pasie w kierunku Częstochowy. Z ośmiu osób uczestniczących w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący trzech samochodów zostali ukarani mandatami karnymi po 1020 złotych. Nałożone zostały na nich również punkty karne.

O dużym szczęściu mogą mówić uczestnicy karambolu pięciu pojazdów, do którego doszło w okolicach Kamieńska na remontowanym odcinku A1 w kierunku Częstochowy. Jak ustalili policjanci w unieruchomiony z powodu awarii ciężarowy daf z naczepą uderzył samochód dostawczy marki Volvo. Kierujący tego pojazdu, próbując się ratować przed centralnym uderzeniem w naczepę ciężarówki, zaczął odbijać kierownicą na lewy pas. Tam uderzył w jadącą toyotę, urywając jej lusterko. Po chwili na stojące już volvo najechał kierujący fordem typu kamper. W ten pojazd natomiast uderzył kierowca toyoty land cruiser. Całość zdarzenia wyglądała dość groźnie, ale na szczęście żaden z uczestników nie odniósł obrażeń. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Na trzech z nich zostały nałożone mandaty karne po 1020 złotych i po 10 punktów karnych za spowodowanie kolizji.

Policjanci wciąż przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragedii na drogach. Warto pamiętać, że prędkość dozwolona na drodze to nie zawsze ta, którą możemy rozwinąć w danej chwili. W głównej mierze warunki ruchu determinują, z jaką prędkością powinniśmy jechać, aby siebie i innych nie narazić na tragedię.

asp. Agnieszka Kropisz

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony