Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Motocyklista zderzył się z sarną

Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 22 -letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, który kierował motocyklem bez uprawnień, bez kasku ochronnego i odpowiedniego stroju. Jakby tego było mało, zderzył się z sarną.

Policjanci przypominają, że motocyklista nie jest chroniony przez pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy inne elementy wpływające jednocześnie na jego bezpieczeństwo. Niezbędnym elementem motocyklisty dbającego o swoje życie jest odpowiedni strój, w tym m.in. Kask. Niestety wielu kierowców lekceważy przepisy prawa, ignoruje zagrożenia a przez to nie używa kasków. Być może jest to również efekt niskiej świadomości i lekkomyślności. Skutki takiej wywrotki mogą być dramatyczne. Uderzenie głową o twardą nawierzchnię czy wystające elementy infrastruktury drogowej może zakończyć się śmiercią.

O wielkim szczęściu może mówić 22- latek, który pojechał pożyczonym motorem na tzw. przejażdżkę podczas, której zderzył się z sarną. Do zdarzenia doszło 20 listopada 2016 roku w gminie Gidle. Mężczyzna ten był trzeźwy, z licznymi stłuczeniami został przewieziony do radomszczańskiego szpitala, gdzie pozostał. Martwe zwierzę zostało uprzątnięte.

Powrót na górę strony