Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rowerzysta wjechał do rowu

Policjanci podczas pełnienia służby 21 listopada 2016 roku na terenie gminy Kodrąb zobaczyli rowerzystę jadącego całą szerokością jezdni. W pewnym momencie rowerzysta gwałtownie skręcił i wpadł do rowu.

Policjanci zaniepokojeni tą sytuacją natychmiast pospieszyli z pomocą. Okazało się, że 57 – latek jest tak pijany, że ma trudności z utrzymaniem równowagi. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że cyklista miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń ciała. 57 – latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

W ciągu 10 miesięcy tego roku na terenie powiatu radomszczańskiego policjanci wyeliminowali z ruchu 446 nietrzeźwych kierowców. Należy zaznaczyć, że nietrzeźwi spowodowali 31 kolizji drogowych oraz 19 wypadków, w których zginęły 3 osoby a 26 osób zostało rannych.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę. Przypominamy, że wypity alkohol negatywnie wpływa na odbieranie bodźców i postrzeganie rzeczywistości, co znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zdarzeń drogowych.

Powrót na górę strony