Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kompletnie pijana uderzyła w ogrodzenie

28–letnia mieszkanka gminy Przedbórz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. 5 września 2022 roku dyżurny komendy policji w Radomsku otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że w miejscowości Wola Przedborska doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pijanej kobiety. Przybyły na miejsce patrol potwierdził informację.

5 września 2022 roku tuż po godzinie 13:00 w miejscowości Wola Przedborska doszło do zdarzenia drogowego, którego sprawcą była 28–letnia kierująca seatem toledo. Mieszkanka gminy Przedbórz jadąc na tzw. podwójnym gazie, w pewnym momencie utraciła panowanie nad kierownicą i finalnie zatrzymała się na ogrodzeniu jednej z posesji. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że miała ona 2,2 promila alkoholu w organizmie. Kobieta powiedziała policjantom, że piła alkohol do późnych godzin nocnych, a dziś wsiadła za kierownicę, bo musiała jechać do pracy. Zatrzymane na miejscu elektronicznie prawo jazdy to nie jedyna konsekwencja za tak nieodpowiedzialne zachowanie. Kierującej grozi wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny policjanci przypominają, że alkohol poważnie zakłóca naszą koncentrację i tym samym wydłuża czas reakcji. Statystyki i doświadczenie pokazują, że oprócz nadmiernej prędkości, alkohol jest jedną z przyczyn największych tragedii drogowych.

Kierowco, włącz myślenie, zanim uruchomisz silnik!

asp. Agnieszka Kropisz

  • Radiowóz na zdarzeniu drogowym
Powrót na górę strony