Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany dzięki reakcji świadka

Kolejny kierujący wykazał się nieodpowiedzialnością, wsiadając za kierownicę na tzw. podwójnym gazie. Na szczęście reakcja świadka pozwoliła uniknąć przykrych konsekwencji dla innych uczestników. Fakt miał miejsce 16 sierpnia 2022 roku na ul. Krakowskiej w Radomsku.

Dzięki odpowiedzialnej postawie zgłaszającego kolejny pijany kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. 16 sierpnia 2022 roku, około 18:30 dyżurny radomszczańskiej policji skierował patrol ruchu drogowego na ul. Krakowską w Radomsku, gdzie według zgłoszenia z jednej z posesji fiatem punto miała wyjeżdżać nietrzeźwa osoba . Policjanci w chwili dojazdu pod wskazany adres zobaczyli, że zgłoszony pojazd stoi na podwórku, zaś kobieta i mężczyzna poszli w kierunku centrum miasta. Po pewnym czasie mężczyzna wrócił bez swojej znajomej i zasiadł za kierownicę fiata punto, który w dalszym ciągu stał na posesji. Policjanci przez cały ten czas monitorowali sytuację i kiedy zobaczyli, że samochód wjeżdża na drogę publiczną, podjęli interwencję. Okazało się, że 45 – letni radomszczanin był nietrzeźwy. Tłumaczył się, że miał zamiar dojechać tylko do pobliskiego sklepu, skąd o dziwo niedawno przyszedł. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila. Mało tego, nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowym faktem obciążającym nieodpowiedzialnego kierującego będzie brak uprawnień.

asp. Agnieszka Kropisz

Powrót na górę strony