Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy w zakazie uderzył w fabię

9 sierpnia 2022 roku, około godziny 18:30, na ul. Wyszyńskiego w Radomsku miało miejsce groźnie wyglądające zdarzenie drogowe. Sprawcą był kierujący audi A4, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naruszył kilka przepisów ruchu drogowego i naraził na niebezpieczeństwo innych uczestników.

27 – letni mieszkaniec gminy Kobiele Wielkie jadąc ul. Wyszyńskiego w Radomsku w kierunku miejscowości Strzałków, doprowadził do zderzenia z jadącą z przeciwka skodą fabią. Mężczyzna podjął manewr wyprzedzania kilku pojazdów, które miał przed sobą. W efekcie poszkodowana została kierująca skodą. Kobieta z obrażeniami ciała została hospitalizowana. Przybyli na miejsce policjanci ustalili stan trzeźwości kierowców. Okazało się, że sprawca miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. To nie jedyne, co miał na swoim sumieniu. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych wyszło na jaw, że ma on czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kolejny raz odpowie przed sądem. Za powyższe przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozsądek i odpowiedzialność podczas uczestnictwa w ruchu drogowym. Na kanwie powyższego zdarzenia policjanci przypominają, że nietrzeźwi kierujący stwarzają poważne zagrożenie bezpieczeństwa drogowego. Nie bójmy się więc reagować, jeśli jesteśmy świadkami takich sytuacji.

asp. Agnieszka Kropisz

  • Policjanci na miejscu zdarzenia drogowego
Powrót na górę strony